Specjalistyczne Punkty Konsultacyjne

E-mail:

Zapraszamy do SPK .::. SPK „KĄT” .::. SPK - co to jest?

tel.: (22) 8125811, 518 725 251

BENEK - czekam na adopcję    26-07-2010

BENEK - czekam na adopcję
Benek ma około roku. Przebywa w schronisku od 4.07. Znaleziono go przywiązanego do drzewa. Benek jest przesympatyczny, energiczny i przyjacielsko nastawiony do otoczenia. Potrzebny mu dom, do którego wniesie swoją radość życia a także opiekun, którego obdaruje szczerą i oddaną psią miłością.

Zakończenie roku szkolnego 09/10 Wiek: 1-2 lat
Miejsce pobytu: schronisko
Umaszczenie: pręgowane
Stosunek do dzieci: nie sprawdzony
Pod opieką: schronisko
Płeć: pies
Status: do adopcji

 1. Kontakt w sprawie adopcji:
  • mail Basia
  • 794 505 800 lub 794 505 800 telefon
 2. SABA
  Również czeka na adopcję. Więcej pod poniższym wejściem:

PS Czarna dzięki za info :)

Zajęliśmy II miejsce    09-07-2009

Konkurs WWW - www.forumweb.pl :: 2 MIEJSCE (2010.06) Zajęliśmy II miejsce - konkurs

Tak mimochodem zgłosiliśmy się do konkursu na najlepszą stronę WWW organizowanego na forum dyskusyjnym www.forumweb.pl. I co? Zajęliśmy II miejsce :)

 1. Wystartowaliśmy już drugi raz. Poniżej wejścia do rozstrzygnięć konkursu z tego roku oraz edycji wcześniejszej z 2007 roku:
18 LAT „KĄTa” - czekamy na propozycje    13-07-2010

Czekamy na propozycje - 18 LAT „KĄTa”
Założyliśmy dwa miejsca w których możecie składać propozycje, jak zorganizować 18 lat „KĄTa”. Wszyscy starzy i młodzi czujcie się zaproszeni i składajcie propozycje jak mamy wejść w pełnoletność :)

 1. Miejsca gdzie można wrzucać pomysły:
Nasze murale + ekranowe zrzuty    09-07-2009

Zakończenie roku szkolnego 09/10 Galeria! „KĄTowe murale”

Dzięki Waszej pracy, a także dokumentacji fotograficznej wykonanej przez Bartka dorobiliśmy się nowej galerii. Tym razem jest to zbiór murali popełnionych przez Was na przestrzeni lat i w przestrzeni KĄTa. Zdjęcia w tej galerii częściowo się pokrywają z tymi, które umieściliśmy dawniej, są jednak wzbogacone o nowe pozycje.

Poszerzona też została galeria ze zrzutami ekranowymi strony „KĄTa”. Zawiera ona zestawienia wydań starych z nowszymi wyglądami wybranych stron. Więcej w poniższym blogowym wpisie.

 1. Zapraszamy do galerii:
 2. Na blogu o zmianach, galeriach i dlaczego tak:
Zatrzymajmy ACTA!    07-07-2010

Zatrzymajmy ACTA!!! bo o wolność trzeba walczyć

Pozostało mało czasu bo tylko do 8 lipca do godziny 12:00. Do tego czasu koniecznie podpisz petycję i powiadom o akcji znajomych!

 1. Wejście do petycji znajduje się poniżej:
 2. Weź udział w podpisaniu petycji i potwierdź to na Facebooku:
 3. Kilka słów o ACTA na blogu:

PS Dzięki dla Adama Siedleckiego za przekazanie informacji :)

Nowa skórka strony :)    06-07-2010

Nowa skórka strony :)

Po kilku dniach przeróbek, dostosowywania, poprawiania a także pisania od nowa dorobiliśmy się nowej skórki. Co jak co, od przybytku głowa nie boli.
Mili użytkownicy, dajemy Wam do wyboru cztery oprawy graficzne serwisu.

 1. Kliknij i wybierz swój wygląd KĄTa:

PS Na stałe możliwość wyboru skórki znajdziecie w pozycji ZMIEŃ SKINA w blokach po prawej.

Zakup sprzętu dla strażaków - WOŚP    03-07-2010

Zakup sprzętu dla strażaków - WOŚP

Przez całą niedzielę wolontariusze, których rozpoznamy po niebieskich serduszkach, będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla strażaków. Ma on ich wspomóc w walce ze skutkami tegorocznej powodzi i zapewnić bezpieczeństwo zagrożonym terenom w przyszłości.

 1. Pieniądze będą jutro zbierane w stałych miejscach w waszych miastach. SPRAWDŹ GDZIE!
Programy nauczania i podręczniki    02-07-2010

Wykaz programów nauczania i podręczników

Przygotowujemy wykaz programów nauczania i podręczników jakimi będziemy się wspierać w przyszłym roku szkolnym. Proponowaną listę prosimy traktować jako obowiązującą choć jeszcze lekko roboczą :)
Ponieważ słońce bezlitośnie dokazuje lista powstaje powoli. Szybkiego zakończenia prac należy się spodziewać w porze deszczowej. BUM

 1. Wykaz będzie pod poniższym wejściem:
 2. PS Dodatkowo podręczniki dla klas IB oraz IIE - Lina:
Info - wyniki matur    29-06-2010
 1. Wyniki matur
  Wstępnie co z wynikami matur znajdziecie na forum. Dzięki za info :)
KONIEC ROKU SZKOLNEGO - ZDJĘCIA :)    27-06-2009

Zakończenie roku szkolnego 09/10 Galeria! KONIEC ROKU SZKOLNEGO

Dzięki wszystkim przybyłym, czyli wam drodzy uczniowie, wam drodzy pracownicy; dzięki człowiekowi skrywającemu się pod aparatem marki BIN, mamy galerię z zakończenia roku szkolnego.

Nie ma co skrywać wszyscy jesteście kochani. Kochamy również tych co skryli się przed okiem BINbiektywu. O!

 1. Zapraszamy do galerii:
Zdjęcia od BINa i Bartka    26-06-2010

Dotarły małe zbiory zdjęć :)

Te zrobione przez BINa uwiarygadniają, że koniec roku szkolnego się odbył. To dobra wiadomość bo jeszcze by ktoś przypadkiem zapomniał :)

Te zrobione przez Bartka można podzielić na dwie grupy. Jedne są dokumentacją „KĄTowych murali wykonanych Was kochani „KĄTowicze”. Są wśród nich prace tak stare, że dostępne tylko w zdjęciach, są też te najświeższe. Dzięki za włożoną pracę!
Drugie są zbiorem upamiętniającym poszczególnych Was z wcześniejszych lat.

PS Jak tylko zostaną uporządkowane, oddzielone od tych, które zostały już kiedyś osadzone w galeriach pojawią się na stronie o czym poinformujemy. BUM

KONIEC ROKU SZKOLNEGO    24-06-2009

Wszystkich „KĄTowiczów” serdecznie zapraszamy na bum bum

UroczysTE ZAKończeNIE ROku szkolNEGO bum bum

Będą pożegnania, świadectwa a także nagrody! Przyjdźcie, nie przegapcie. Nigdy nie wiadomo co kto może otrzymać :)

Wszystko dnia 25 czerwca w piątek o godz.12:00 bum bum

Na prośbę zainteresowanych    01-10-2010

Informacja znajdująca się w tym miejscu została ściągnięta na prośbę bezpośrednio zainteresowanych.

Z poważaniem
Grzegorz Spichał

Nowa KSIęGA GOśCI    18-06-2010

Nowa KSIęGA GOśCI
Dorobiliśmy się nowej KSIęGI GOśCI opartej na skrypcie KGB. Na razie udało się przenieść wszystkie wcześniejsze wpisy i sprawdzić. Na dole księgi znajdują się do wyboru wedle upodobania skórki. Na razie takie jakie były gotowe, z czasem dorobimy się własnych.

Teraz księga znajduje się na serwerze strony „KĄTa”. Z nowości opcja dodawania zdjęć (jako awatarów) oraz możliwość komentowania wcześniejszych wpisów.

W przeciwieństwie do poprzedniej wersji, ta jest darmowa bez opłat w zamian za brak wyświetlania w newralgicznych miejscach reklam.

 1. Wejście do nowej galerii. Mlask!
Zdjęcia, imprezy, czekamy co dalej…    19-06-2010

Poszukiwane są zdjęcia
Prośba jest taka, jeśli ktoś posiada zachowane zdjęcia z tegorocznego Jajeczka a także Dnia Dziecka koniecznie niech podrzuci je do „KĄTa”. Możecie je przekazać komukolwiek z kadry ze wskazaniem na mnie czyli (fizyka).

Kto sfotografuje „KĄTowe” murale?
W różnych zakamarkach, na korytarzach, schodach wejściach do łazienek pojawiły się różnego rodzaju murale. Poszukiwana osoba chętna do zrobienia zdjęć. Koniecznie trzeba je zrobić i dodać do galerii, w której udało się zarchiwizować wcześniejsze (niektóre z wcześniejszych istnieją już tylko fotografiach!).

 1. Czekamy na propozycje - 18 LAT „KĄTa”
  Założyliśmy dwa miejsca w których możecie składać propozycje, jak zorganizować 18 lat „KĄTa”. Wszyscy starzy i młodzi czujcie się zaproszeni i składajcie propozycje jak mamy wejść w pełnoletność :)
Komisy    18-06-2010

Komisy - terminy i składy komisji
Podajemy informację na temat terminów poszczególnych egzaminów komisyjnych i klasyfikacyjnych. Obok terminów poszczególnych przedmiotów znajdziecie Czesia, Marcina, Iwonkę, Joasię, Grzesia, Łukasza, Jacka i wielu, wielu innych waszych kochanych członków wchodzących w skład komisji. BUM.

 1. Szczegóły skrywają się pod poniższym wejściem. Mlask!
 2. PS Zdający komisy u Jądrowego (ci którzy mieli u mnie fizykę) muszą się przygotować z takiego zakresu materiału jaki mieli do zaliczenia na sesji:
Z cyklu „My, narkopolacy”    18-06-2010

Z cyklu „My, narkopolacy”

Od dzisiaj odbywać się będzie szereg imprez zogniskowanych wokół tematu narkomanii oraz narosłych wokół niego kontrowersji.

Oprócz dzisiejszego seminarium Tomasza Piątka z zaproszonymi gośćmi prof. Wiktorem Osiatyńskim oraz dr Ewą Woydyłło, przewidziana jest debata oksfordzka nad tezą „Karanie za posiadanie małych ilości narkotyków jest skutecznym sposobem przeciwdziałania narkomanii w Polsce i na świecie”.

 1. Przewidziano też szereg dodatkowych imprez. Dokładny opis wraz z szczegółami kolejnych wydarzeń pod poniższym wejściem:
Oskar Kondras ZAGINĄŁ!!!    17-06-2010

Oskar Kondras ZAGINĄŁ!!!
Na stronie zaginieni.pl pojawiła się informacja, że dnia 11 czerwca 2010 roku zaginął Oskar Kondras. Jeśli ktoś z was posiada informacje na temat Oskara - jest naszym uczniem - niech skontaktuje się zgodnie z danymi kontaktowymi zawartymi na poniższej stronie.

 1. Strona informacyjno kontaktowa w sprawie zaginięcia Oskara:
Rady klasyfikacyjne + inne    14-06-2010

Rady klasyfikacyjne
Zgodnie z organizacją roku szkolnego w dniach 17 oraz 18 czerwca odbędą się rady klasyfikacyjne odpowiednio dla klas gimnazjalnych a następnie licealnych.

 1. Grafik organizacji roku pod poniższym wejściem:
 2. Inne
  Mamy też przygotowany jadłospis na bieżący tydzień:
 3. Dodatkowo oceny z niektórych przedmiotów:
Drodzy uczniowie, droga kadro    13-06-2010

Jedzeniu z brudnymi rękoma stanowcze NIE

Na skutek szalejącej w szkolnictwie biedy (bo jak inaczej wytłumaczyć) zabrakło w kiblu mydła. Przez cały zeszły tydzień i kilka dni wcześniejszych nie było czym rąk umyć a upał był okropny.

Jeśli ktoś posiada odrobinę tego luksusowego środka na zbyciu - prosimy o dostarczenie. Ze względów higienicznych i technicznych prosimy o mydło w płynie. BUM

PS Udało się. W pojemniku na mydło pojawiła się dziwna postać o konsystencji mydła oraz zapachu niczym domestos. Ręce myć można, czy nie szkodzi się okaże :) Dziękujemy. (14-06-2010)

Sesja + WAŻNE Lina    10-06-2010
 1. Sesja
  Mamy już, jeszcze nie do końca kompletną ale wciąż na bieżąco uzupełnianą rozpiskę dyżurów podczas sesji w dniach 14, 15 oraz 16 czerwca br.

WAŻNE Lina bum bum
Prośba do absolwentów: podarujcie pracowni języka polskiego podręczniki dla klasy pierwszej (Operon) „Człowiek w świecie tradycji”

 1. PS Co kto ma do zaliczenia z fizyki - Grzegorz:
Ministerstwo Dziwnych Kroków    09-06-2010

Ministerstwo Dziwnych Kroków wprowadza globus płasko-ścienny Ministerstwo Dziwnych Kroków
Wychodząc naprzeciw postulatom, że młodzież trzeba zainteresować a także biorąc pod uwagę potrzebę wprowadzania kolejnych oszczędności, odpowiedzialne za oświatę ministerstwo wprowadza do szkół płasko-ścienne globusy.

Ministerstwo nie ukrywa, że w ten sposób ma zamiar spowodować zmniejszenie absencji na zajęciach. BUM

Komisje pracujące nad…    09-06-2010
 1. Komisje pracujące nad…
  Informacja dla komisji pracujących nad różnymi projektami. Prośba o przyspieszenie prac tak by można było przegłosować zmiany na radzie 23 czerwca br.
Zaległy Dzień Dziecka + Superwizja    06-06-2010

Rozkład jazdy w czasie Dnia Dziecka Dzień Dziecka
Z przyjemnością informujemy, że wychowawcy przygotowali dla Was kochani uczniowie szereg atrakcji. W czwartek 10 czerwca jesteście zaproszeni na obchody Dnia Dziecka :)

Ostatnia w tym roku superwizja Superwizja
Natomiast wszystkich nauczycieli zbrukanych ponurą rzeczywistością związaną z trwaniem w bezwzględnej dorosłości zapraszamy na superwizję. O!

 1. Superwizja jak zwykle gdzie zwykle:
Rodzice i opiekunowie - warsztaty + INNE    07-06-2010

Rodzice i opiekunowie - warsztaty

 1. W czwartek 10 kwietnia br. wszystkich rodziców oraz opiekunów serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty. Więcej:

PS Wcześniejszy termin podany był błędnie. Za wprowadzenie w błąd przepraszam, Grzegorz Spichał.

 1. PS-2 Dodatkowe informacje lub pliki do pobrania:
Nadchodzi 18 lat „KĄTa”    06-06-2010

Nadchodzi 18 lat „KĄTa”

Powoli acz wielkimi krokami zbliża się do nas 18-lecie „KĄTa”. Dokładnie 24 września 2010 r. (a więc zaraz po wakacjach) będziemy świętować. Stąd prośba dla wszystkich uczniów, absolwentów, pracowników o pomysły i pomoc w ich realizacji.

Wszystkie pomysły - co warto zrobić tego dnia - możecie składać w dwóch miejscach. Jeśli założycie gdzieś indziej wątek związany z tym tematem koniecznie dajcie znać - podlinkujemy.

 1. Dwa otwarte wątki, na forum KĄT oraz na naszej stronie na Facebooku:

PS Czekamy niecierpliwie i oczywiście wszystkich zapraszamy na ŚWIĘTO.

www.powodz.ngo.pl    05-06-2010

www.powodz.ngo.pl

 1. Strony wydają się być ważne dlatego umieszczamy do nich wejścia również w naszym serwisie.
Galeria - zakończenie klas maturalnych    05-06-2010

Galeria - zakończenie klas maturalnych

Zakończenie klas maturalnych 09/10 Minęło kilka dni i mamy pierwszą porcję zdjęć z tegorocznej uroczystości rozdania świadectw a także pożegnania naszych kochanych maturzystów. I choć Was już nie ma wśród nas, miło że możemy sięgnąć do galerii, wspomnieć miniony czas - tym cenniejszy im bardziej się będzie oddalał. Taka kolej rzeczy:)

 1. Zapraszamy do galerii:

PS Jeśli gdzieś posiadacie jeszcze inne zdjęcia prześlijcie je do mnie () do Łukasza, Asi lub kogoś z kim macie dobry kontakt. BUM

Dzieci III RP    04-06-2010

Dzieci III RP - pokolenie bez idei?

Tak zatytułowany jest cykl tekstów Tygodnika Powszechnego poświęconych młodzieży. Jest tam o buncie a bardziej jego braku, przyczynach tego stanu i spodziewanych konsekwencjach w przyszłości. Warto zajrzeć i poczytać.

 1. Proponowany cykl tekstów znajduje się pod poniższym wejściem:
 2. PS Ciekawe tematy z okolic szkolnych przez czas jakiś będą dostępne w bloku CZYTNIK Obecnie dodatkowo oprócz powyższego znajdziecie tam:
Fundacja Dzieci Niczyje    01-06-2010

Apel - Fundacja Dzieci Niczyje Jeszcze Dzień Dziecka nie przebrzmiał więc tym bardziej trzeba. Trzeba nie tylko dzisiaj ale właściwie każdego dnia, każdej nocy i każdej godziny przypominać, że wokół nas są dzieci ivmają własne w nim miejsce.

Chcesz zrozumieć co to znaczy, przeczytaj apel ovktórego rozpropagowanie na swych stronach poprosiła Fundacja Dzieci Niczyje.

 1. Strona fundacji oraz bezpośrednie wejście do apelu:
Dzień Dziecka :)    01-06-2010

Dzień dziecka bum bum Kochane dzieciaki!!! bum bum
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka!

 1. Poniżej wejścia do galerii z Dnia Dziecka obchodzonego
  w dawniejszych latach:
MinistraJadłospisNadgrodaKuratora ora ora    31-05-2010

Jutro jak co, to na przerwie ov11:55 odbędzie się nadzwyczajna rada pedagogiczna. Ciało ładne pedagogiczne i ciało pedagogiczne brzydkie może zerknąć na www.kuraorium.waw.pl ivtam wyszperać info dotyczące nagród.

Ivjeszcze druga ważna informacja. Jest bieżący jadłospis.

 1. Oryginały informacji:
 2. PS Jeszcze jedna informacja dla nauczycieli mianowanych ubiegających się o kontraktowych czy na odwrót.
Kilka drobnych zmian na stronie    30-05-2010
 1. W LINKACH po prawej dwie nowe pozycje:
 2. Również po prawej w zakładce SPOŁECZNE warto zwrócić uwagę na pozycję ZŁY DOTYK. Fundacja Dzieci Niczyje we współpracy z Rzecznikiem Praw Dziecka po blisko 8 latach przerwy reaktywowała Kampanię „Zły dotyk”
KĄT na Facebooku    28-05-2010

Ustawienia profilu na Facebooku pozwalają na umieszczanie informacji linków, zdjęć i wideo przez fanów. Umieszczanie informacji przebiega podobnie jak na Waszych prywatnych profilach. Spróbujcie podziałać - w końcu to też Wasza szkoła.

 1. PS Żeby pozostał choć ślad, że coś takiego istniało pozostawiamy tu wejście do tego co zostało z próby pisania blogu. Miło się z Wami gadało ale się urwało. Dla wszystkich czytelników tych stron podziękowania. BUM
Zakończenie III klas :)    27-05-2010

Zakończenie III klas :)

Zgodnie z organizacją roku szkolnego jutro o godzinie 12:00 pożegnamy naszych maturzystów, którzy w tym dniu otrzymają świadectwa.

Szkoda, że już od nas uciekacie :)

 1. Poniżej wejścia do naszych galerii z zakończeń trzecich klas w dawniejszych latach:
Dzień otwarty - zebrania z rodzicami    25-05-2010

Dzień otwarty - zebrania z rodzicami

Zgodnie z terminarzem roku szkolnego w czwartek 27 maja odbędzie się w tym roku ostatni dzień otwarty, zebranie z rodzicami i opiekunami. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

 1. Wejście do terminarza roku szkolnego:

PS A prawie uszło uwadze: nasz kochany jadłospis Pliki w formacie pdf

 1. PS-2 Jutro zebranie liderów zespołów przedmiotowych. Szczegóły poniżej
Wyjdź sukcesowi naprzeciw!    24-05-2010

Wyjdź sukcesowi naprzeciw!

 1. Stowarzyszenie SPOZA w związku z realizacją projektu informuje uczestników o terminach kolejnych warsztatów. Znajdziecie je pod poniższym linkiem:

W/w warsztaty są zamkniętymi skierowanymi do wybranej grupy osób. Jednocześnie przypominamy uczestnikom, że udział w nich jest obowiązkowy zgodnie ze złożonymi dokumentami uczestnictwa.

Ważne - pomoc ludziom i zwierzętom - Czarna    23-05-2010

bum Ważne w sprawie pomocy ludziom i zwierzętom bum

Fundacja EMIR zbiera rzeczy potrzebne dla ratowania zwierząt jak i ludzi, którzy ucierpieli w powodzi. Potrzebne są: żywność, środki czystości, odzież, ręczniki, koce, latarki, karma dla psów, wiadra, miski, środki opatrunkowe. Przywieźcie do KĄT-a.

Zbiórka odbędzie się jutro czyli 24 maja i będzie trwała do wtorku rano czyli do 25 maja

Później rzeczy zebrane będą przewiezione do Fundacji. Jeżeli możecie to przekażcie innym ludziom z KĄT-a tą informację.

 1. Poniżej wejście do internetowej strony fundacji:

Pozdrawiam Czarna

 1. PS Samorząd Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii KĄT wspiera fundację EMIR:
J. polski - Lina: informacje i prośba    23-05-2010

J. polski - Lina: informacje i prośba

 1. Poniżej znajduje się kilka wejść do bieżących informacji od Liny. Tym razem głównie dla klas IJ oraz IE. jest również informacja dla uczniów Sebastiana F oraz Bartka J. Zajrzyjcie:

PS Prośba Liny dla trzecioklasistów: PODARUJCIE MI SWOJE PODRĘCZNIKI DO POLSKIEGO.

Kilka bieżących informacji    21-05-2010

Prośba Liny do klas trzecich
Jak wiecie polski belfer jest biedny. Za taki stan rzeczy odpowiada państwo. „Chcesz być lojalny i poświęcać się pracy w jednej szkole - klep biedę” - to zdanie z wirtualnej konferencji polityków i polityczek. Znamy też polimery.

Dlatego bardzo Was proszę: PODARUJCIE MI SWOJE PODRĘCZNIKI DO POLSKIEGO.
Poważna prośba Liny, wstęp nie :)

 1. Paczki - S.K.S
  W czwartek 27 maja będą do odebrania paczki żywnościowe. Szczegóły poniżej:
 2. Dożynki - BEJ
  Na 27 maja szykujcie się na dożynki z podstaw przedsiębiorczości u BEJA. Szczegóły poniżej:
Prognozowany stan Wisły w Warszawie    21-05-2010

Prognozowany stan Wisły w Warszawie

Prognozowany stan Wisły w Warszawie Podajemy (prognoza na dzień 21 maja br.) za Wirualną Polską:

Krytyczna wysokość fali ma przejść przez miasto w godzinach 14.00-18.00 i wynosić około 750 cm - jak przewiduje IMiGW. - Na całej długości Wisły przepływającej przez Warszawę wały są powyżej tej wysokości - zapewnił Marcin Ochmański ze stołecznego ratusza.

Aktualna mapka zagrożenia powodzią na dzień 23 maja br. została pobrana z internetowego wydania Gazety Wyborczej. Zakreskowany teren odpowiada obszarowi który w razie przerwania wałów może zostać zalany. (23-05-2010)

 1. PS Poniżej wejście do relacji na żywo z sytuacji powodziowej w Warszawie:
Co kto ma do zaliczenia z fizyki    20-05-2010

Fizyka - co kto ma do zaliczenia

Poniżej dwa wejścia. Jedno prowadzi bezpośrednio do listy osób, które mają do zaliczenia fizykę u Grzegorza. Dotyczy klas gimnazjalnych i wybranych licealnych. Jest was wielu ale jest też pewne wyjście z sytuacji.
Pomysł innego rozwiązania (o którym w blogowym wpisie) został zainspirowany narodzinami nowej myśli edukacyjnej wypływającej z twórczości Ministerstwa Edukacji.

 1. Więcej informacji pod poniższymi wejściami:

PS Dla tych którzy chcą normalnie zaliczać materiał będę dostępny (poza godzinami lekcyjnymi) w każdy poniedziałek oraz piątek od rozpoczęcia pracy do 21:00 i tak aż do sesji. W sesji będą nowe terminy.

Pewne szkolenia chyba o pracy    20-05-2010

Pewne szkolenia chyba o pracy

Przez przypadek w ramach popołudniowych poszukiwań klucza do sali informatycznej wyszła na jaw informacja o szkoleniach dla uczniów, chyba coś w związku z pracą. Jeśli posiadacie jakieś informacje, jeśli przewidywane sa dalsze spotka, to podeślijcie jakiś grafik. Umieścimy informację na stronie.

PS Na tablicy szkolnych ogłoszeń ani w pokoju nauczycielskim nic do zeskanowania nie było. Stąd brak bieżących informacji.

Fizyka III G/A, III G/B oraz IIMG i IIMP    18-05-2010

Dla klas III gimnazjalnych
Na forum z fizyki zostały wstawione zagadnienia, na podstawie których będziecie mieli przygotowany sprawdzian. Kto nie był na zajęciach powtórzeniowych koniecznie niech zajrzy. Szukać ostatniego postu na stronie poświęconej waszym klasom.

Dla klas II licealnych
Na forum z fizyki zostały wstawione tematy opracowań do samodzielnego przygotowania na ocenę. Informacje głownie do tych, którzy prac jeszcze nie oddali i zdają się nie wiedzieć, że trzeba. Szukać ostatniego postu na stronie poświęconej waszym klasom.

 1. Szczegóły poniżej:
J. polski - info Lina    14-05-2010

bum Plany pracy rocznej - j. polski bum

Na 17 maja 2010 r klasy IJ oraz IE proszone są o przygotowanie planów pracy rocznej. Powinniście być zorientowani w czym rzecz.
Lina

KOMUNIKATY dwa: MATURZYŚCI + KADRA    12-05-2010

Kolejne dwa komunikaty. Jeden skierowany w stronę tegorocznych maturzystów. Rzecz tyczy biblioteki i wypożyczonych książek. Prośba od Krzyśka - oddajcie!

Dla nauczycieli żądnych legitymacji info w sprawie terminu składania wniosków. Termin upływa 21 maja br.

 1. Szczegóły poniżej:
Plany zajęć, matura    09-05-2010

Na razie umieściliśmy tylko zajęcia na poniedziałek i wtorek. Pozostałe dni prawdopodobnie uzupełnimy w poniedziałek. Plany nie uwzględniają zmian związanych z nieobecnością nauczycieli w tych dniach z powodu matur.

Również dla maturzystów podstawowe informacje zostały zebrane na odpowiedniej podstronie. Zapraszamy:

 1. Poniżej wejścia do odpowiednich podstron:
Planete Doc Reviev    06-05-2010

Jutro startuje 7. Planete Doc Reviev - jeden z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie. W KINO-linkach po prawej stronie wejście do zeszłorocznej edycji podmieniliśmy na świeże. Chyba warto poszperać i zobaczyć co jest do obejrzenia między 7 a 16 maja br.

 1. Zajrzyjcie na poniższą stronę, być może coś Was zainteresuje:
INFO RÓŻNE    05-05-2010

Info dla uczniów oraz nauczycieli
Poniżej podajemy kilka różnych informacji związanych z najbliższymi wydarzeniami związanymi z „KĄTem”.

 1. Pierwsza jest krótkim zawiadomieniem, że plany zajęć na przyszły tydzień szykują się (znaczy Asia nad nimi pracuje):
 2. Druga dotyczy wyjazdu integracyjnego. Zawiera także informację o terminie w jakim należy złożyć deklarację o dochodach przypadających na członka, również tego bez:
 3. Trzecia zawiera termin w jakim należy rozliczyć godziny uciążliwe oraz ponadwymiarowe cokolwiek by to miało znaczyć:
 4. Dla MATURZYSTÓW! Być może znajdziecie tam odpowiedzi do napisanych egzaminów :)
Jutro matura    03-05-2010

Egzaminy maturalne
Maturzyści, jutro rozpoczyna się jedno z ważniejszych wydarzeń w waszym życiu. Fakt przystąpienia do egzaminu maturalnego jest godnym odnotowania. Nie spóźnijcie się. Jak by nie było, jest to egzamin dojrzałości.

 1. Matury: wtorek - j.polski; środa - matematyka; czwartek - j.angielski... W te dni przychodzicie:
  • o godz. 8:30 poziom podstawowy;
  • o godz. 13:30 poziom rozszerzony.

W tych dniach pozostali uczniowie znajdują się pod opieką wychowawców zgodnie z informacja podaną w dniu 24-04-2010.

Egzaminy maturalne    29-04-2010

Egzaminy maturalne
Zaszły zmiany w składach komisji powołanych do przeprowadzenia pisemnych i ustnych egzaminów maturalnych. Przejrzyjcie pod „KĄTem” ewentualnych błędów!!!

 1. Szczegółowe harmonogramy poniżej:
 2. Dodatkowo dla maturzystów oraz dla nauczycieli, przewodniczących komisji maturalnych mamy do pobrania odpowiednie instrukcje. Należy się z nimi zapoznać. BUM.
   
 3. Poniżej odpowiednio instrukcje dla maturzystów oraz nauczycieli:
Rozkład jazdy w czasie matur    24-04-2010

Rozkład jazdy w czasie matur
Uczniowie nie będący maturzystami w dniach między 4 a 6 MAJA w trakcie trwania egzaminów mają przygotowane zajęcia zastępujące lekcje.

Rozkład jazdy w czasie matur - gimnazjum Wychowawcy uczniów klas gimnazjalnych zapraszają kochanych wychowanków na wspólne wyjścia do kina, wycieczkę do Powsina czy też w odwiedziny do Muzeum Ziemi.

Rozkład jazdy w czasie matur - liceum Również wychowawcy klas licealnych mają kilka propozycji dla swoich wychowanków. Zgodnie z rozpiską jedni pójdą na lody, inni do kina. a jeszcze inni posmakować sztuki.
Dla pozostałych pełnione będą dyżury w ośrodku.

PS Więcej szczegółów uzyskacie klikając w odpowiedni z obrazków powyżej.

J. polski - Lina    28-04-2010

Z informacji dla klas IJ oraz IA wstawionej przez Linę na forum dowiecie się co macie do przygotowania na piątkowy sprawdzian, oraz o dalszych planach.

 1. Szczegóły znajdziecie na forum j. polskiego:
 2. PS Jak co to mamy arkusze i odpowiedzi z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego:
UWAGA! terminy nadchodzącego tygodnia:    24-04-2010
 1. Egzaminy komisyjne!!!
  W poniedziałek 26 kwietnia rozpoczynają się egzaminy komisyjne dla klas III maturalnych: Poniżej terminarz:
 2. Zebranie maturalne:
  We wtorek 27 kwietnia br. o godz. 12:10 odbędzie się w szkolnej stołówce ZEBRANIE MATURALNE!!! Maturzyści - obecność obowiązkowa! Więcej:
 3. Egzamin gimnazjalny
  W dniach 27, 28 oraz 29 kwietnia br. odbędą się egzaminy gimnazjalne. Gimnazjalistów prosimy o zabranie ze sobą: czarno piszącego długopisu, gumki do ścierania, linijki, ekierki, cyrkla, kątomierza, ołówka. Zbiórka o godz. 8:30 każdego dnia. Więcej informacji pod poniższym wejściem:

PS W dniach kiedy odbywa się egzamin gimnazjalny pozostali gimnazjaliści nie mają zająć lekcyjnych. Klasy licealne mają normalne zajęcia.

Co czeka nas jutro czyli 22 kwietnia?    21-04-2010

Zebranie Ogniwa ZNP
Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Ogniwa ZNP odbędzie się 22 kwietnia w czwartek o godz. 13:20 (godzina chyba uległa zmianie na wcześniejszą - sprawdźcie w szkole). Obecność członków ZNP obowiązkowa. Zapraszamy również wszystkich sympatyków Związku.

 1. Nauczyciele przewodniczący komisji maturalnych
  Zaproszenie na szkolenie na 2 lekcji dla przewodniczących komisji maturalnych:
 2. Rodzice i opiekunowie - warsztaty
  W czwartek 22 kwietnia br. wszystkich rodziców oraz opiekunów serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty. Więcej:
 3. Nauczyciele, wychowawcy
  W czwartek 22 kwietnia br. odbędzie się rada klasyfikacyjna klas III licealnych (chyba jest zmiana godziny w stosunku do tej w grafiku - sprawdźcie w szkole):
Zaliczenia - info    19-04-2010

Na forum z matematyki zostały przez Anię zamieszczone oceny z zaliczeniami dla klas III licealnych. Jutro ostatni termin zaliczeń!

Również na forum z fizyki znajdziecie oceny i spis tych, którzy zaliczyli u Grzegorza. Mało was, choć od kilku miesięcy oprócz zagadnień były tam wystawione również treści sprawdzianów przygotowanych na zaliczenia. Szukać siebie na dole for odpowiadających danej klasie. Reszta musi zaliczyć ten materiał w sesji letniej.

 1. Szczegóły pod odpowiednimi wejściami:
Zebranie Ogniwa ZNP    18-04-2010

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Ogniwa ZNP

UWAGA! UWAGA!
Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Ogniwa ZNP odbędzie się 22 kwietnia w czwartek o godz. 13:20. Obecność członków ZNP obowiązkowa.
Zapraszamy również wszystkich sympatyków Związku.
Lina

Żałoba 2010    17-04-2010

Żałoba 2010
Żałoba 2010 Niespodziewanie powstała mała galeria będąca odbiciem naszych czasów. W stworzonej przez tragiczną śmierć rzeczywistości, okraszonej pierwszymi i nieco dalszymi odniesieniami w stosunku do następujących po sobie wydarzeń, powstało kilkanaście obrazków wykonanych przez naszych uczniów.

 1. Chętnych zapraszamy do galerii:

PS Przy okazji, jeśli posiadacie jakieś zdjęcia z wtorkowego z czwartkowego (15 kwietnia) wyjścia i zapalenia świeczki pod Pałacem Prezydenckim chętnie je dołączę do powyższej galerii (Grzegorz).

PS2 Jeśli ktoś z Was robił jakieś zdjęcia podczas niedawnego „KĄTowego jajeczka” również z przyjemnością utworzę z nich galerię.

PS3 Od pewnego czasu są i powstają nowe malunki na ścianach „KĄTowych” korytarzy. Powoli zanieczyszczają je dopiski robione flamastrami. Warto by zrobić zdjęcia i dołączyć do starej galerii „KĄTowe” Graffiti. Jak co, chętnie przyjmę zdjęcia.

UWAGA!!! UWAGA!!!    13-04-2010

Świeczka pod Pałacem Prezydenckim
Jutro tj. 15 kwietnia 2010 roku (czwartek) o godz. 9:00 wychodzimy z chętnymi osobami zapalić świeczkę pod Pałacem Prezydenckim.
Beata i Ania

Wycieczka rowerowa po Aninie
Również jutro o godz. 11:00 Jacek Zalewski zaprasza osoby zmotoryzowane (tj. posiadające rowery) na wycieczkę krajoznawczą po Aninie. Alternatywą w przypadku deszczowej pogody są gra w szachy oraz ping ponga.

Superwizja + dalsze    13-04-2010
 1. Superwizja
  W czwartek 15 kwietnia br. o godzinie 11:00 wszystkich nauczycieli zapraszamy na kolejną superwizję. Miejsce tam gdzie zawsze, czyli:
 2. Rodzice i opiekunowie - warsztaty
  W czwartek 22 kwietnia br. wszystkich rodziców oraz opiekunów serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty. Więcej:
 3. Nauczyciele, wychowawcy
  W czwartek 22 kwietnia br. odbędzie się rada klasyfikacyjna klas III licealnych:

PS Judyta, serdeczne dzięki za wpis do księgi :)

Egzaminy gimnazjalne    12-04-2010

Egzaminy gimnazjalne

Drodzy gimnazjaliści, już wkrótce przystępujecie do egzaminów gimnazjalnych. Poniżej zestawiamy terminy, godziny rozpoczęcia (należy przyjść co najmniej z 30 minutowym przyspieszeniem, wyprzedzeniem lub po prostu wcześniej; spóźnienie bezwzględnie dyskwalifikuje Was z udziału w egzaminie) oraz przydzielone komisje.

 1. Więcej informacji podaje jak na tacy Patabóg Yang Cacy:
Prezydent Lech Kaczyński nie żyje    10-04-2010

Maria i Lech Kaczyńscy Prezydent Lech Kaczyński nie żyje

Z dzisiejszych porannych doniesień prasowych dotarła do nas informacja o tragedii. Cytując za Tygodnikiem Powszechnym:

Samolot z prezydentem na pokładzie rozbił się przy podchodzeniu do lądowania na lotnisku wojskowym w Smoleńsku ok. 8:56 czasu polskiego. Na pokładzie było 88 osób: ministrowie, posłowie, wojskowi, a także duchowni. Nikt nie przeżył. Lecieli na uroczystości do Katynia.

 1. Wraz z wyrazami współczucia odsyłamy do informacji zamieszczonych w prasie:

PS Obrazek Marii i Lecha Kaczyńskich został pobrany z Tygodnika Powszechnego.

Egzaminy maturalne    08-04-2010

Egzaminy maturalne

Na razie podajemy tylko harmonogram łącznie z godzinami rozpoczęcia oraz składami osobowymi poszczególnych komisji, według którego będą się odbywały poszczególne egzaminy maturalne. Lada moment uzupełnimy informacje o harmonogram (wraz z komisjami i miejscem odbywania się) egzaminów ustnych.

 1. Więcej informacji obywatele, rodacy, Patabóg Yang Cacy:
 2. PS Dodatkowo dwie informacje na forum. Jedna od Liny, dotyczy lektór lektur z j. polskiego, druga w sprawie oststecznych (dodatkowych) terminów zaliczeń z fizyki u Grzegorza S.
Wielka środa    06-04-2010

Był wielki tydzień znaczy i czwartek i piątek i sobota i noc też wielka w niedzielę. A potem zlany poniedziałek. Święto wszystkich wierzących, czas kiedy niedowiarki mogą się nygusić a w poniedziałek dyngusić. Wtorek jest za to dzisiaj czyli, że jutro wielka środa, nie Magdalena. Magdalenka gdy popije… nie, nie, nie w tą stronę. UWAGA!!!

Jutro wielka środa, idziemy do szkoły

i to niezależnie od posiadanej wiary, czy nawet jej braku. BUM

PS Zmiany w planach na tablicy w szkole. Zapraszamy :)

Jaj przepięknie malowanych…    03-04-2010

Całun Jaj przepięknie malowanych…

Już jutro jedno z największych i najstarszych świąt chrześcijańskich - Niedziela Wielkanocna - upamiętniające dzień zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego życzymy:

Jaj przepięknie malowanych
Świąt słonecznie roześmianych
W poniedziałek dużo wody
Zdrowia, szczęścia oraz zgody :)

 1. Więcej znajdziecie na blogu wielKĄT nie wielbłąd; zapraszamy również do galerii w Dużym Kadrze:

PS Obrazki całunu zostały pobrane z Polityki i Tygodnika Powszechnego.

Siła myśli    31-03-2010

Siła myśli
Jakiś czas temu Karo wrzuciła pewien wątek na forum. Rzecz dotyczy sprawczej mocy naszych myśli. Na razie rozkręciła się mała dyskusja, podążająca w określonym kierunku. Ale widać też wiele innych możliwości rozwinięcia niż te już zaproponowane. Temat może okazać się dość gorący, więc zapraszamy.

 1. Poniżej wejścia do forum a na nim wspomniany wątek Siła myśli:

PS Fajny wątek i nie jest istotne na ile się w nim zgadzamy. Ważne są różne punkty widzenia i próba ich uzgodnienia - niekoniecznie udana :)

Odeszła Iwonka Jatowt    30-03-2010

IWONKA JATOWT Ze smutkiem informujemy, że

w sobotę 27 marca 2010 roku

po ciężkiej i krótkiej chorobie
odeszła od nas

IWONKA JATOWT

Tęsknimy…

Zapraszamy na „KĄTowe” jajeczko :)    29-03-2010

Jajeczko Zapraszamy na „KĄTowe” jajeczko :)

W środę 31 marca wszystkich „KĄTowiczów” również absolwentów zapraszamy na „KĄTowe” jajeczko. Startujemy o godzinie 12:00. BUM

 1. Poniżej wejścia do galerii z naszych wcześniejszych jajeczek :)

PS Przy okazji zapraszamy do ostatnich wpisów blogowych czyli Białe gumiaki oraz Obydłatelka Pani Syta.

GALERIA-PRACOWNIA POD KĄTEM    24-03-2010

Bałwan Piszę dość enigmatycznie ale tak, są osoby zamieszane. Na ile zdołałem wywieść z głów innych a znając mą zdolność do twania w werbalnej komunikacji, wiem tylko - dzieje się coś.

Nie piszczy, nie skacze, więc co? Jeśli jesteś ciekawy zajrzyj dalej :)

Uwaga! Uwaga!

TUTORING ARTYSTYCZNY W MŁODZIEŻOWYM OŚRODKU SOCJOTERAPII NR 2 „KĄT”.

 1. Zanim jednak przejdziemy do konkretnych działań i zanim coś więcej w związku z nimi należy się wprowadzenie. Poniższe wejścia prowadzą do wstępnych informacji jednych opracowanych przez Joasię Konopczyńską a drugich dołączonych za pozwoleniem do umieszczenia.

PS Rada pedagogiczna o 14:00; dzień otwarty od 17:00 do 19:00.

Co znaczy robić deal z młodzieżą?    23-03-2010

Deal z młodzieżą?
Ostatnio dostałem od Łukasza namiar na pewien tekst. Rozmowa toczy się wokół odwiecznego tematu konfliktu pokoleniowego rzucając nowe światło na nasze relacje z młodzieżą, podpowiadając w jakim kierunku powinna zmierzać wspólna droga ku zrozumieniu, wyjaśniając jakie i czy ma znaczenie dzisiaj autorytet, sugerując co dalej w kilku innych ważnych sprawach.

 1. Poniżej zapraszamy na wielKĄT nie wielbłąd lub bezpośrednio do rozmowy Miłady Jędrysik z prof. Barbarą Fatygą opublikowanej w Gazecie Świątecznej:
 2. PS I jeszcze jedna ważna informacja. Smacznego :)

PS2 I jeszcze wyłapałem wpis BINa na forum. Tym razem kilka słów o kolejnym filmie. Zapraszamy na forum.

Najważniejsze informacje    21-03-2010
 1. Maturzyści: prezentacje z polskiego!!!
  Poniżej macie wejście do pliku w formacie pdf z terminami kolejnych dni, w których odbędą się próbne prezentacje maturalne z języka polskiego.
 2. Superwizja
  W środę 24 marca br. o godzinie 11:00 wszystkich nauczycieli zapraszamy na kolejną superwizję. Miejsce tam gdzie zawsze, czyli:
 3. Rodzice i opiekunowie - dzień otwarty
  W czwartek 25 marca br. wszystkich rodziców oraz opiekunów serdecznie zapraszamy na kolejny w tym roku dzień otwarty. Szczegółowy plan organizacji roku szkolnego pod poniższym wejściem:

PS Na forum pojawił się kolejny wpis BINa. Zapraszamy :)

Kilka słów o radzie i socjoterapii    18-03-2010

Są rady pedagogiczne, po których wychodząc ma się potwornego kaca w stosunku do podjętych decyzji. I nie ma tu znaczenia po stornie czyjej racji była podjęta decyzja. Ważne jest to, że rozkład głosów jak i dyskusja poprzedzająca głosowanie dają wyraźnie do zrozumienia, że żadne z proponowanych rozwiązań nie zadowala.

(…) Dziecko ma wówczas lęki przed niepowodzeniem, izoluje się, nie ufa ludziom, broni się przed własnymi doznaniami emocjonalnymi i emocjami innych. Może szukać samopotwierdzenia naruszając prawa innych lub prezentując wrogie zachowania wobec siebie i otoczenia (…)

 1. Więcej na poruszony wyżej temat pod poniższymi wejściami:
Kilka bieżących informacji    16-03-2010
 1. Więcej szczegółowych informacji zdobędziecie pod odpowiednimi wejściami poniżej:

PS Hewelina, serdeczne dzięki za wpis do księgi gości. Myślę, że tego nam było trzeba. Pozdrawiamy :)

Tydzień Mózgu    15-03-2010

Tydzień Mózgu 15-19 marca 2010 r.
Choć czasami trudno w to uwierzyć każdy z ludzi niezależnie od rasy, przekonań, koloru skóry i orientacji nie tylko politycznej, powinien go posiadać. Więcej na temat bodaj najbardziej złożonego obiektu w przyrodzie możecie dowiedzieć się biorąc udział w zorganizowanych przez różne podmioty wykładach.
Zapraszamy w imieniu wszystkich organizatorów. Pomyślcie - to nie boli.

 1. Więcej informacji pod wejściem poniżej:
Rodzice!!! + Maturzyści!!!    14-03-2010
 1. Warsztaty dla rodziców
  Na dzień 18 marca br. serdecznie zapraszamy zainteresowanych rodziców. W tym dniu o godz. 17:30 odbędą się kolejne spotkanie z cyklicznych WARSZTATÓW.
 1. Maturzyści - potrzebne Wasze zdjęcia
  Prosimy o dostarczanie zdjęć (dwie sztuki) do świadectw ukończenia szkoły średniej.

PS Prawdopodobnie we wtorek ma odbyć się nadzwyczajna rada pedagogiczna. Zainteresowani - prosimy sprawdźcie na tablicy z planami wywieszonymi w szkole.

„Uwolnij laptopa”    13-03-2010

Uwolnij Laptopa Od pewnego czasu trwa akcja „Uwolnij laptopa”, którą organizuje grupa OSmedia. Od jednego dnia jesteśmy jako KĄT jednym z podmiotów w grupie sprawującej patronat nad akcją. Rzecz dotyczy sprawy niebagatelnej ponieważ związanej z prawem do dokonywania w pełni wolnego świadomego wyboru, który nie powinien być ani ograniczany ani też utrudniany przez żadne zewnętrzne podmioty.

 1. Więcej informacji pod odpowiednimi wejściami poniżej:
Wolne radio, wolna kultura    11-03-2010

Dzisiaj o godzinie 17:00 jednoosobowy kabaret punkrockowy Brudne Dzieci Sida czyli Patyczak i jego gitara wystąpi jako gość w niezależnym krakowskim radiu internetowym Bez Kitu.

Rzecz trochę nietypowa, ponieważ nie będzie to zwykły wywiad jakich wiele lecz taki, który poświęcony ma być, wolnemu oprogramowaniu, Linuksowi, licencjom Creative Commons i kilku innym zagadnieniom związanym z wolną kulturą.

 1. Poniżej wejścia w kolejności do tekstu na OSnews.pl, z którego dźwignęliśmy info, internetowego radia, oraz bezpośredniego strumienia.
 2. Dla wszystkich, którym nie udało się trafić na audycję istnieje możliwość jej pobrania i odsłuchania:
Jadłospis + godziny ponadwymiarowe    09-03-2010

Poniżej informacje o tym co dobrego przyniesie nam w tym tygodniu ukochana kuchnia. A kiedy już się najemy do syta, z rozkoszą i w radosnych podskokach rozliczamy godziny ponadwymiarowe i uciążliwe, następnie prędkusiem zanosimy wszystko do płac, czekamy na gotówkę i spłacamy długi czy inne kredyty.

 1. Więcej informacji pod odpowiednimi wejściami poniżej:
8 MARCA    07-03-2010

Róża Z okazji 8 marca

Róża Z okazji dnia 8 marca życzymy wszystkim Paniom, zarówno tym w spodniach jak spódnicach, chodzenia po ulicach. O, coś nie wyszło. Jeszcze raz. Albo inaczej, głos oddajmy mistrzowi słowa, czy jakoś tak…

 1. Zapraszamy do wysłuchania mowy z życzeniami:
www.wolnelektury.pl    04-03-2010

Wolne lektury www.wolnelektury.pl
Szperając odrobinę po serwisie Fundacja Nowoczesna Polska natknąłem się na szereg informacji związanych z internetową biblioteką www.wolnelektury.pl. Generalnie projekt funkcjonuje już od 2007 roku a w dniu dzisiejszym w swojej bazie zgromadził już ponad 1000 opublikowanych utworów.

Ponieważ fundacja należy do domeny publicznej…

 1. Poniżej kontynuacja wpisu na wielKĄT nie wielbłąd:
Prezentacje z języka polskiego    02-03-2010

Prezentacje z języka polskiego
Próbne prezentacje z języka polskiego macie przewidziane na dni 22 oraz 23 maja 2010 roku.

 1. Więcej informacji o maturach pod wejściami poniżej:
 2. PS Przy okazji nie zapominamy o brzuchu:
Zaliczenia semestru z fizyki + j. polski    01-03-2010

Zaliczenia semestru z fizyki
Na forum znajdziecie szczegóły dotyczące możliwości i terminów zaliczenia zeszłego semestru z fizyki. Tam też szczegółowe informacje odnośnie zagadnień a także informacje dotyczące tego, co kto ma do opanowania. Interesują was odpowiednie z czterech pierwszych założonych wątków.

 1. Poniżej wejście do forum poświęconego fizyce:
 2. PS Info j. polski Lina - Tadek
  Info od Liny odnośnie cierpienia, na którym Tadeusz się zna jak nikt :) WAŻNE kl IE oraz IJ:
Galeria STUDNIÓWKOWA    26-02-2010

Studniówka Galeria STUDNIÓWKOWA
Po długim oczekiwaniu wreszcie pojawiły się pierwsze zdjęcia z tegorocznej studniówki. Jak szepcą po „KĄTach”, bo przecież nie w kuluarach jak w jakimś nie przymierzając teatrze czy sejmie, zabawa była przednia.

Zresztą jeśli nie wierzycie, sami zajrzyjcie w pierwszą odsłonę minionego czasu. Niebawem dołożymy kolejną serię zdjęć.

 1. Poniżej wejście do zdjęć z tegorocznej imprezy:
Zaproszenie na Targi Edukacyjne    25-02-2010

Zaproszenie na Targi Edukacyjne
Na witrynie www.edutargi.pl trwają Trójwymiarowe Targi Edukacyjne, organizowane przez Akademickie Centrum Informacyjne z Poznania pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W odpowiedzi na prośbę organizatorów zapraszamy uczniów klas maturalnych (również młodsze roczniki) do odwiedzin strony www.edutargi.pl, która może okazać się pomocna w wyborze dalszej drogi kształcenia.

 1. Poniżej wejście do strony proponowanej oferty:

PS Strona została pomyślana o cierpliwym i z dobrym dostępem do sieci odbiorcy. Jeśli twoje wykluczenie wyraża się w słabym dostępie do sieci odpuść. Zapomniano przygotować wersję strony na taką okazję.

PLANY ZAJĘĆ    24-02-2010

UWAGA!!! PLANY ZAJĘĆ
Zostaje zawieszona tradycja uzupełniania i aktualizowania planów zajęć. Dlatego nie zapomnijcie pobrać jutro aktualizacji ze szkolnej tablicy. Na stronie „KĄTa” będzie dostępny tylko plan główny bez nanoszonych zmian.

 1. Nieco więcej wyjaśnienia w blogowym wpisie:
Rodzice!!! Nauczyciele!!!    22-02-2010

Na czwartek 25 lutego mamy przygotowane dwa odrębne spotkania.

 1. Zebranie nauczycieli i wychowawców
  Pierwszym według godziny rozpoczęcia będzie zebranie nauczycieli i wychowawców klas I licealnych. Startujemy o godz. 14:00.
 1. Warsztaty dla rodziców
  Na drugie spotkanie serdecznie zapraszamy zainteresowanych rodziców. W tym dniu o godz. 17:30 odbędą się kolejne z cyklicznych WARSZTATÓW.
Info dla maturzystów    21-02-2010

Zdjęcia studniówkowe!!!
Drodzy maturzyści, jutro zostanie wstawiony do komputera w pokoju wychowawców folder o nazwie STUDNIóWKOWY. Znajdziecie go na pulpicie a w nim zdjęcia zrobione podczas Waszego balu. Jeśli uznacie, że któreś ze zdjęć nie powinno ukazać się w galerii to usuńcie je z tego folderu.

W piątek wszystkie zdjęcia które pozostaną w folderze zostaną zabrane do umieszczenia w galerii. BUM.

Czy grozi nam likwidacja    16-02-2010

Tekst prawie przegapiony, powinien się tu znaleźć jakiś miesiąc temu. Rzecz tyczy racji bytu Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii (MOS) a także Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych (MOW). Ponieważ jesteśmy jednym z typów wymienionych tu placówek, co zresztą powinno nieść konsekwentnie za sobą pewien sposób traktowania, tekst jak najbardziej o nas.

Uzyskaliśmy zgodę od autorki Pani Jolanty Góry-Ojczyk na możliwość opublikowania go na naszej stronie z przyjemnością zapraszamy do lektury:

 1. Poniżej wejście do pliku o rozszerzeniu .pdf z proponowanym artykułem:
Plan zajęć    14-02-2010

Uwaga plan zajęć - ważne
Od godziny 21:00 20:39 powinny zacząć pojawiać się aktualizowane zajęcia na następne dni tygodnia. Będzie to grafik bez naniesionych zmian związanych z serią szkoleń, które dopadły naszych nauczycieli. Przeżyjemy :)

W poniedziałek spiszcie sobie poprawki planów wywieszone na tablicy. Nie damy rady ich wstawić na stronę. Następna aktualizacja po dzisiejszej będzie naniesiona dopiero we wtorek po południu. BUM.

 1. Wejścia do planów zajęć:
Walentynki tuż, tuż    13-02-2010

Walentynki Kochani!!! Jutro WALENTYNKI

A ponieważ kochamy Was bardzo i ogromnie przez czas śniegowych ferii stęskniliśmy się, przekazujemy Wam w miejsce miłosnych liścików garść tekstów związanych jak najbardziej z tematem.

 1. Zapraszamy do pozycji wybranych przez Wysokie Obcasy + bonus:
Ha ha, jest nas już dwóch    13-02-2010

Ha ha, jest nas już dwóch
Tak tak, od dzisiaj cały świat powoli zmierza w kierunku by paść nam do stóp. Będziemy niczym … no właśnie… czym? No, zapomniałem. Nie ważne. Niech będzie, że niczym. Zawsze lepiej to niż nic. Ot, takie zwykłe nic jest krótkie i tylko trzy litery, a niczym ma aż sześć. No!

 1. Od dzisiaj do bloga wielKĄT nie wielbłąd doszusował BIN. Uwaga pierwszy BINwpis:
Teksty wyszukane w prasie + przypomnienie    12-02-2010

W bloku ponownie odświeżyliśmy artykuły. Tym razem znajdziecie tam wywiad Xawerym Żuławskim, przeczytacie o tym co w „Awatarze” niezgodnego jest z fizyką. Dodatkowo dotrzecie do rozmowy o powodach ucieczek dokonywanych przez dzieci a także natkniecie się na smaczki ocierające się o sex :)

 1. Przypominamy również o:

PS Jest dostępny aktualny plan zajęć na poniedziałek.

Zmarł Krzysztof Skubiszewski    10-02-2010

Krzysztof Skubiszewski Dwa dni temu 8 lutego br. o 8 rano zmarł
Krzysztof Skubiszewski

Za Tygodnikiem Powszechnym przytaczamy słowa Aleksandra Halla:

Niewielu mieliśmy ludzi tak przygotowanych do reprezentowania Polski na zewnątrz. Los chciał, że mógł swoje możliwości wykorzystać dopiero od 1989 r., ale stało się to z niewątpliwym pożytkiem dla Polski

 1. Więcej informacji o Krzysztofie Skubiszewskim znajdziecie zaglądając do:
Wpisy na forum    09-02-2010

Jeśli już znudziliście się feriami, zajrzyjcie na forum i poszperajcie trochę we wpisach. Pojawiły się nowe, czyli jak BIN przez przypadek, nie z rostargnienia :) trafia na film do kina a ten powala go z nóg.

Znajdziecie również kontynuację wątku (Karo) o aforyzmach pewnego starego ale nie tak bardzo belfra :)

 1. Poniżej wejścia do dwóch wspomnianych wątków:

PS Jutro umieścimy plan zajęć przynajmniej na poniedziałek :) Jak ktoś zna plan na resztę tygodnia niech prześle na adres:

Facebookowa 100 wybiła    08-02-2010

W ostatnich godzinach przekroczyliśmy okrągłą liczbę:
100 facebookowych fanów.

W związku z powyższym wszystkim Wam serdecznie dziękujemy za to, że zechcieliście nam towarzyszyć i życzymy szczęśliwego śmigania po necie z przystankami na oddech na naszej stronie :)

 1. Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy do:
Co nowego w serwisie.    07-02-2010

W podserwisie dedykowanym fizyce pojawiły się nowe tematy. Ilość już opracowanych powoli osiąga rozmiar pozwalający myśleć nad nadaniem im bardziej naszego, „KĄTowego” wyglądu. W związku z powyższym pojawiła się pewna propozycja o której więcej w blogowym wpisie na wielKĄT nie wielbłąd.

 1. Poniżej odesłanie do blogowego wpisu:
 2. Te wejścia natomiast przenoszą do najświeższych opracowań z fizyki:

PS Wkrótce umieścimy plan zajęć przynajmniej na poniedziałek :)

Bezpieczne wakacje    02-02-2010

Uważajcie na siebie podczas ferii!!!
Topiąc się w 100 procentowej lodowatej pewności, że powiedziano i wiecie. Potykając chwiejnym krokiem o roztrzaskane samochody mądrości o bezpieczeństwie. Beztrosko opatulony brakiem czapki i rękawiczek ze szczelnie rozpiętą kurtką, brnę w 200 stopniowym mrozie pewności, że nic ze mnie nie paruje, nie dymi, nic mnie nie rusza i nie dotyczy. Bo ja mam ferie i farta i za nic bezpieczeństwo.

A jeśli nie powiedziano, choć w każdej szkole powiedzieć muszą to:

uważajcie na siebie tak jak najlepiej potraficie, czasami dbajcie jeden o drugiego i nie zostawcie nikogo samego.

 1. A poniżej to co z kuratorium dla dyrektorów szkół obwieszczono:

PS Kuratorium od kilku miesięcy ma nową stronę internetową o czym jest okazja teraz napisać. BUM

Nowe teksty na blogu i w prasie    02-02-2010

W bloku PRASA ponownie odświeżyliśmy artykuły. Tym razem kilka smaczków. Wystarczy rzec, że niektóre z nich mogą się wydać kontrowersyjne inne są utrzymane w ciekawej konwencji. Zresztą sami sprawdźcie.

Dodatkowo wpis na wielKĄT nie wielbłąd powiązany z sesją, minionym półroczem i luźnymi myślami. Również zapraszamy :)

 1. Poniżej odesłanie do blogowego wpisu:
W 65 Rocznicę wyzwolenia Auschwitz    29-01-2010

Nie rasizmowi Właśnie minęła
65 Rocznica wyzwolenia Auschwitz

Dla przypomnienia tamtych wydarzeń a także w hołdzie złożonym wszystkim, którzy skazani zostali na doświadczenie nie dającego się wysłowić bestialstwa.
Dodatkowo również w ramach przestrogi odsyłamy do poniższych tekstów.

 1. Poniżej wejście do artykułu Polityki:
 2. Dodatkowo odsyłamy do najświeższej informacji ze strony Nigdy Więcej:
Prace nad galerią    27-01-2010

Właśnie dotarły do mnie zdjęcia. Tak oczywiście, studniówkowe. Tu ukłon w MisjoSidową stronę. Pewno przepyszne kąski skrywają. Nie wiem, nie przeglądałem jeszcze. I szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy powinienem. W końcu jak zwykle…

 1. Więcej znajdziecie zaglądając do:
 2. PS I jeszcze jeden wpis o radosnych przeciwnościach losu, czyli jak padł szkolny komputer z całym backupem „KĄTowej” strony i kilkoma innymi rzeczami.
RAda PeDAgogiCZnA + bonus    27-01-2010

RAda PeDAgogiCZnA
W najbliższych dniach spotykamy się na dwóch radach pedagogicznych podsumowujących minione półrocze.

Pierwsza gimnazjalna rozpocznie się w czwartek 28 stycznia o godz. 13:00.

Druga rada odbędzie następnego dnia 28 stycznia o godz. 11:30 część ogólna natomiast od godz. 12:00 część licealna.

 1. Poniżej wejście do aktualnej organizacji roku szkolnego:

Bonus
PS Serdeczne dzięki dla AnKi za ostatni wpis do naszej KSIĘGI GOŚCI

PS2 Również wielkie dzięki dla Sida i Misji za pokaźną porcję zdjęć ze studniówki. Uwaga, zgubiłem (wykasowałem przez przypadek) zdjęcia ocenzurowane :) więc posiadam tylko całość a to oznacza, że w galerii mogą się znaleźć niespodzianki. Jakie, nie wiem. Pisząc te zdania jeszcze ich nie przeglądałem. Galeria zacznie się ukazywać w najbliższych dniach. Jak co pisać, będę usuwał.

Nowe artykuły w prasie    26-01-2010

W bloku PRASA wstawiliśmy wejścia do kilku nowych artykułów.
Znajdziecie tam coś z Toma Waitsa albo o tym co mowa może mieć z miłością a ta z dotykiem lub o beznadziejnym zaplątaniu w długach czy też o formach zarabiania przez dzieci.
Zapraszamy :)

Najważniejsze informacje    24-01-2010

Poniżej umieszczamy odnośniki do najważniejszych wydarzeń związanych z nadchodzącym tygodniem. Wszystkie skróty są osadzone w bloku SZKOŁA i będą dostępne gdy ta informacja będzie schodzić niżej.

 1. Przede wszystkim przypominamy, że od kilku dni jest aktualny grafik dyżurów pełnionych przez nauczycieli podczas sesji:
 2. Dodatkowo prosimy zajrzeć do:
 3. PS Info o zaliczeniach z języka polskiego od Liny:
 4. PS Info o zaliczeniach z fizyki u Jądrowego:
Manifestacja przeciw cenzurze internetu    22-01-2010

Jutro, czyli 23 stycznia 2010 roku w XXI wieku o godz. 12:00 nie w Chinach, nie w Iranie tylko w Polsce, mieście Warszawa odbędzie się manifestacja przeciwko wprowadzaniu cenzury do internetu. Na wyrażenie protestu wobec poczynań władzy zaprasza Blackout Europe Polska. Poniżej…

 1. Poniżej wejście do całego wpisu:
STUDNIÓWKA    22-01-2010

STUDNIÓWKA

Studniówka

Tak, tak. Dzisiaj bodaj jeden z najważniejszych dni dla maturzystów, z niepokojem ale też niecierpliwością wyczekiwany BAL STUDNIÓWKOWY.

Uwaga!!!
Dnia 22 stycznia o godz. 20:00 na Barce Maristo odbędzie się najważniejszy w Polsce bal.

Miłej zabawy!!!

PS Wiadomość z ostatniej chwili - od maturzystów.
Jeśli zdarzyło się tak, że któryś z nauczycieli nie dostał zaproszenia ponieważ nie udało się do niego przed studniówką dotrzeć, powinien się czuć zaproszonym.

W Sprawie Cenzury Internetu    20-01-2010

List Do Prezydenta RP w Sprawie Cenzury Internetu

Stop Cenzurze na Facebooku Po chwili wahania umieszczam również tutaj, na głównej „KATowej” stronie. Ponieważ prawo do wyrażania swych poglądów w poczuciu wolności, zarazem odpowiedzialności jest jedną z podstawowych wartości jakie przysługują każdemu człowiekowi w wolnym kraju i nikt nie ma prawa ich odbierać.

 1. Poniżej kilka wejść bezpośrednio związanych z tematem:
 2. Dwa wcześniejsze wpisy blogowe:
Zebranie kliniczne, dzień otwarty    19-01-2010

Zebranie kliniczne
W czwartek 21 stycznia zgodnie z organizacją roku szkolnego rozpocznie się o godz. 14:00 zebranie kliniczne. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

Dzień otwarty
Również w czwartek 21 stycznia ale na godzinę godz. 17:00 zapraszamy rodziców oraz opiekunów na dzień otwarty.

 1. Organizacja roku szkolnego:
Kilka informacji    18-01-2010

Tradycyjnie podajemy w kolejności: jadłospis na bieżący tydzień, następnie info o zbieraniu terminów dyżurów na nadchodzącą sesję oraz wiadomość o końcu terminu rozliczeń nadgodzin:

 1. Oryginały ogłoszeń pod poniższymi wejściami:
Kolejne opracowania z fizyki - elektryczność    17-01-2010

Po krótkiej przerwie została wznowiona edycja opracowań z fizyki. W związku z tym są już dostępne kolejne tematy. Tym razem z zakresu elektryczności statycznej. Następne są w przygotowaniu, może uda się przed sesją zrobić do obwodów elektrycznych.

Zajrzyjcie na podstronę fizyki - może coś znajdziecie do sesji!

 1. Poniżej wejścia do ostatnio opracowanych tematów:
 2. PS Również zapraszamy do ostatnich blogowych wpisów:
Po egzaminie gimnazjalnym    15-01-2010

Dzisiaj zakończyły się próbne egzaminy gimnazjalne. Za nami część humanistyczna, matematyczno-przyrodnicza oraz językowa. To były ważne dni niezależnie od tego jak z nich skorzystaliście. Mieliście okazję poznać namiastkę prawdziwego egzaminu z jakim przyjdzie się Wam zmierzyć pod koniec kwietnia.

 1. Poniżej wejście do arkuszy oraz poprawnych kluczy odpowiedzi:
Dzięki zdjęcia a także za wpisy    13-01-2010

wigilia Wczoraj dzięki Mirce (Misji) oraz Sidowi dotarły do nas kolejne zdjęcia z „KĄTowej” wigilii. Powoli zabieramy się za ich dostosowywanie oraz osadzanie na stronie a zatem lada chwila możecie się spodziewać komunikatu o ich galerianej dostępności.

 1. Kilka chwil później :)

Wielkie dzięki i czekamy na inne zdjęcia. Ponoć jeszcze ktoś robił.

PS Również podziękowania i pozdrowienia dla Anki oraz osoby podpisanej tullia za ostatnie wpisy do księgi gości!

Kilka informacji różnych    12-01-2010

Poniżej podajemy wejścia do kilku plików niosących ze sobą różne informacje. Pliki te zostaną dodatkowo umieszczone w odpowiednio przeznaczonych do nich miejscach, czyli bloku SZKOŁA pod spisem treści oraz ostatni plik na podstronie dedykowanej sesji.

 1. Zapraszamy do zapoznania:
PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY    10-01-2010

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY

 1. Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów. Zbiórka o godz. 08:45.
  • 13 stycznia 2010, godz. 09:00 - część humanistyczna;
  • 14 stycznia 2010, godz. 09:00 - część matematyczno-przyrodnicza;
  • 15 stycznia 2010, godz. 09:00 - część językowa;
  • Jak skończycie egzaminy macie normalne zajęcia (wszystko wskazuje na to, że z możliwością zaliczania ewentualnych zaległości :)
  • więcej informacji na stronie Egzamin gimnazjalny.
 1. Koniecznie zabierzcie ze sobą następujące przybory:
  • czarno piszący długopis;
  • gumka :) do ścierania;
  • linijka;
  • ekierka;
  • KĄTomierz.
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY    09-01-2010

WOSP Info dla wybierających się jutro do Poznania!

Wszystkim pragnącym przyczynić się do wsparcia XVIII finału WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY przypominamy, że już jutro w niedzielę 10 stycznia 2010 roku odbędzie w Poznaniu wielka impreza. Dla tych co nie dotrą do Poznania pozostają inne formy wsparcia. Zapraszamy :)

Przedfinałowe słowo Jurka Owsiaka do narodu!
Czas na ostatnie przedfinałowe słowo skierowane do Was kochani ode mnie i od całej naszej Fundacji. My już jesteśmy w Poznaniu i pracujemy nad przygotowaniami do rozpoczęcia Finału.

 1. Poniżej wejścia do strony głównej WOŚP oraz aukcji na allegro:
Jak odwiedzacie „KĄTową” stronę :)    08-01-2010

Odwiedzając zakamarki „KĄTowego” serwisu odznaczacie się pewną zauważalną regularnością. Poniżej krótkie tematyczne zestawienie najczęściej, najbardziej masowo odwiedzanych stron. Jednak zanim wyskrobię kilka słów od razu przesyłam podziękowania zarówno dla tych, którzy zawitali tutaj na chwilę, jak i myszkujących ponad godzinę.
Pierwszą najliczniejszą grupę stanowią osoby zaglądające na…

 1. Zapraszamy do najnowszego blogowego wpisu:
Dzięki z wpisy :)    08-01-2010

Dzięki za wpisy :)
Wszystkim nas odwiedzającym dziękujemy za wpisy, Pani Iwonie za ciepłe słowa w księdze gości. Pani Joli, Panu Danielowi i wielu innym starym „KĄTowiczom” za listy wysyłane spod wczesnych galerii. Miło, że po latach znajdujecie w zdjęciach dobre wspomnienia.
Pozdrawiamy Was serdecznie!

 1. Poniżej wejście do naszej księgi odwiedzin:
Info dla klas: IJ, IE oraz IIIG/B    07-01-2010

Zwróćcie uwagę na poniższe informacje. Pierwsze dwie będą dotyczy klas pierwszych licealnych mających język polski z Liną. Ostatnia informacja skierowana dla klasy trzeciej gimnazjalnej dotyczy zaległej poprawy sprawdzianu z fizyki:

 1. Wejścia do odpowiednich wątków na forum:
 2. PS Jeszcze info dla klasy IIIMA w sprawie referatu na język polski (Lina):
Warsztaty dla rodziców    05-01-2010

Warsztaty dla rodziców
Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu warsztatów dla rodziców uczniów i wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii „KĄT”.
Zajęcia odbędą się 7 stycznia w godz. od 17:30 do 19:30.

 1. Więcej szczegółów pod poniższym wejściem:
Uwaga! STUDNIÓWKKA    05-01-2010

Info studniówka!!!
Ostateczna wysokość wpłat na studniówkę ustabilizowana i wszystkim znana. Jeśli nie, to kierować się do Pani Marii w progi sekretariatu. Tam też znajduje się lista osób, które wpłaciły zaliczkę (również tych, którzy jeszcze tego nie dokonali).

Termin płatności mija 15 stycznia 2010!!!

W razie pytań należy zgłaszać się do Mirki lub Pauli z IIIBW.

 1. PS Przesyłajcie piosenki, które chcecie mieć na STUDNIÓWCE na poniższy adres:
W czwartek superwizja    05-01-2010

Superwizja dla nauczycieli
Już w czwartek 7 stycznia br. o godz. 11:00 odbędzie się superwizja dla nauczycieli (Prowadzący: Mieczysław Wojciechowski). Jak zwykle spotykamy się w tym samym miejscu czyli na ul. Wincentego Rzymowskiego 36.

 1. Miejsce spotkania na mapie:

W tym dniu drodzy uczniowie znajdujecie się pod opieką wychowawców.

Komisja przyjęć do hostelu    05-01-2010

Komisja przyjęć do hostelu
Komisja startuje w piątek 8 stycznia 2010 roku o godz. 11:00.
Marlena

PS Plany zajęć już zaktualizowane do piątku.

Mała świąteczna zguba :)    02-01-2010

Jeszcze przed Bożym Narodzeniem otrzymaliśmy od Pani Kasi kilka prezentacji. Wśród nich była również poświęcona minionym świętom. Gdzieś zagubiła się i nie trafiła na czas, za co przepraszam (Grzegorz). Nie mniej nadrabiamy i serdeczne dzięki.

 1. Poniżej wejście do prezentacji o rozszerzeniu .pps

PS Pozostałe prezentacje od Pani Kasi, te przyrodnicze umieścimy niebawem w odpowiednim miejscu o czym damy znać.

Nowy rok 2010    01-01-2010

Kaczor po sylwku I weszliśmy w nowy rok 2010!!!

Mamy nadzieję, że udało Wam się dobrze spędzić Sylwestra/sylwestra.
Co prawda skądinąd dotarły do nas pytania o receptę na kaca. Odpowiadamy: receptą jest kac tak potworny, że zarzuci się wszelkie kaczotwórcze - o przepraszam kacotwórcze - zażywanie :).

PS Jeśli już otarliśmy się o kaczy temat to po prawej obrazek jaki umieściła jedena z naszych facebookowych fanek na „KĄTowym” profilu :)

Wszystkiego najlepszego :)    31-12-2009

Nowy Rok Nowy Rok Nowy Rok Wszystkim obecnym, byłym i przyszłym „KĄTowiczom” życzymy:

udanej zabawy ale przede wszystkim
szczęśliwego Nowego Roku

PS I nie dajcie za bardzo w palnik bo to przecież Wasze zdrowie, serio.

Z przyjemnością informujemy    26-12-2009

Kochani „KĄTowicze”, z podnietą ocierającą się ekstazą (to głupie) przypominamy o kilku wydarzeniach z przyszłości. Wystarczy zajrzeć na odpowiednie podstrony forum a tam natkniecie się na informacje pozostawione przez Linę. Tym razem głównie dla klasy IIIMA.
Dodatkowo miłośnicy fizyki, szczególnie ci z klasy IIIG/B niech zajrzą i sprawdzą czy nie powinni o czymś pamiętać. Tu kłania się Jądro, bynajmniej nie Josepha Conrada choć jego jest ładne :)

 1. Zapraszamy na odpowiednie fora tematyczne:

PS Aktualizacja planów zajęć pojawi się najdalej do późnego wieczora 27 grudnia.

„KĄTowa” wigilia Bożego Narodzenia    22-12-2009

wigilia „KĄTowa” wigilia Bożego Narodzenia
Wszystkim, którym nie udało się do nas dotrzeć składamy a tym którzy byli ponownie :)

życzenia zdrowych, spokojnych oraz pogodnych świąt Bożego Narodzenia

 1. Przy okazji zapraszamy do powstającej galerii oraz blogowego wpisu:

PS Wszystkich, którzy robili zdjęcia prosimy o ich podrzucenie do Łukasza lub Jądrowego. BUM.

Boże Narodzenie    21-12-2009

Mało który czas potrafi wzbudzić tak wielki niepokój jak święta Bożego Narodzenia. Dla jednych będzie on związany z chęcią perfekcyjnego przygotowania domu i kuchni, z niepewnością właściwych wyborów przy zakupie prezentów, z zasobnością portfeli. Dla drugich z koniecznością spotkania w gronie, w jakim utracono zdolność do prowadzenia ciepłych spokojnych rozmów…

 1. Zapraszamy do wpisu na wielKĄT nie wielbłąd:
Dzięki za wpisy oraz spokojnych świąt :)    21-12-2009

Głębokie ukłony w stronę naszych Facebookowych fanów, dla każdego oddzielny :) Również podziękowania dla *humanistki Magdy za wpis do naszej księgi gości.
Wszystkim Wam a także tym, którzy nas odwiedzają na „KĄTowej” stronie już dzisiaj życzymy takich świąt, które są w zasięgu Waszych najskrytszych marzeń.

 1. Zapraszamy do naszych miejsc w sieci:

PS Również dzięki za - co prawda nie na temat - ostatni komentarz na blogu :) Wszystkiego dobrego.

A, auto, autorytet, Legutko    20-12-2009

Czy były minister edukacji powinien w taki sposób jak opisany na blogu dać wyraz swemu stanowisku? Czy nie jest tak, że postawa profesora zniechęca młodych do zabierania głosu w sprawach dla nich ważnych? Czy prof. Legutko jest świadomy złych konsekwencji swego stanowiska? Czy zamiast uczyć wypracowywania stanowiska w dyskusji, należy ucinać sprawę i skłócać strony?

 1. Zapraszamy do wpisu na wielKĄT nie wielbłąd:
Wigilia „KĄTowa”    18-12-2009

Gwiazdor Wigilia „KĄTowa”
We wtorek 22 grudnia na godz. 12:00 wszystkich „KĄTowiczów”, również absolwentów, serdecznie zapraszamy do wigilijnego stołu :)

PS W tym dniu nie nie będzie przewidzianych planem zajęć lekcyjnych. BUM

Nadzwyczajna rada pedagogiczna    18-12-2009

Dnia 21 grudnia w poniedziałek o godz. 11:55 odbędzie się
Nadzwyczajna rada pedagogiczna
Zapraszam
Ania Maciejewska

Muzyka na STUDNIÓWKĘ    17-12-2009
Studniówka
 1. Muzyka na STUDNIÓWKĘ
  Przesyłajcie piosenki, które chcecie mieć na
  STUDNIÓWCE na poniższy adres:

PS Studniówkowym organizatorom udało się zaklepać lokal. Tym razem impreza odbędzie się na Barce Maristo. Wszystko 22 stycznia o godz. 20:00.

wielKĄT nie wielbłąd    15-12-2009

Na blogu (wielKĄT nie wielbłąd) pojawił się kolejny wpis:
Tym razem rzecz o „Orwellu” w akcie iście współczesnym. Mowa o dzisiejszych próbach zapanowania nad społeczeństwem i jego permanentnej kontroli. O mechanizmie pozyskiwania przyklasku dla zgody na totalną kontrolę pod chwytnymi hasłami (zresztą słusznymi) walki z pedofilią i faszyzmem. Sprawa pod dyskusję.

 1. Więcej znajdziecie pod wejściem:
 1. PS Jutro wieczorem kolejny wpis pod dyskusję. O tym jak wygląda ocena pracy polskiego nauczyciela. Prawda to, czy fałsz.
Sejmik STUDNIÓWKOWY - nowy termin    15-12-2009

Sejmik STUDNIÓWKOWY
W czwartek 17 grudnia o godzinie 11:55 odbędzie się STUDNIÓWKOWY sejmik.
Zapraszamy maturzystów oraz całą kadrę.
Organizatorzy :)

PS Przy okazji ogromna prośba dla naszej kadry jak wszystkich chętnych. Wynajęcie sali i zakup posiłków jest znacznym dla nas obciążeniem a jednak chcielibyśmy miło wspólnie spędzić czas. Bez Waszego wsparcia zorganizowanie studniówkowej imprezy może być utrudnione. Więcej szczegółów znajdziecie na tablicach ogłoszeń, również w pokoju nauczycielskim.

JadłosPIS na najbliższy tydzień    14-12-2009

JadłosPIS na najbliższy tydzień
Jeszcze chwila a byśmy nie podali najsmaczniejszego pod „KĄTem” jadłosPISu. Tak, tak. Mało kto dzisiaj pamięta jak w pamiętnych czasach szkoły nachodziły słynne „trójki Giertycha” wietrząc wszędzie podstęp. Już mieliśmy oberwać na fali każdy ma coś za uszami lecz przekupiliśmy ich jadłosPISem. Dokładniej PISem w jadle. Czy coś tak. Karaluchy pod poduchy. Dobranoc.

 1. Więcej pod poniższym wejściem:
wielKĄT nie wielbłąd    13-12-2009

Na blogu (wielKĄT nie wielbłąd) pojawiły się dwa wpisy:
Pierwszy związany jest ze zmianami jakie zostały wprowadzone w kodzie „KĄTowej” strony.
Drugi może zostać potraktowany jako próba zaczepki. Od pewnego czasu przetacza się w mediach dyskusja o miejscu symboli religijnych w przestrzeni publicznej. No właśnie, dobrze to czy źle?

 1. Więcej znajdziecie odpowiednio pod wejściami:
 1. PS Info o zaliczeniach dla IIIMA na forum u Liny:
 1. PS2 Info o sprawdzianach zaliczeniach dla IIMPIIMG oraz dla klas IIIGAIIIGB. Dodatkowo ponowny termin poprawy dla klas IIGPIIGS na forum z fizyki:
Maraton pisania listów    12-12-2009

W obronie wolności
Ze strony polskiego wortalu teatralnego e-teatr.pl udało nam się pobrać wiadomość, gdzie w Warszawie można udzielić się w zorganizowanym przez AI trwającym właśnie pisaniu listów.

Tegoroczny Maraton pisania listów Amnesty International rozpocznie się o godz. 12 w sobotę 12 grudnia. Akcja będzie organizowana w całym kraju. W Warszawie listy będzie można napisać w Teatrze Dramatycznym (Pałac Kultury i Nauki, pl. Defilad 1) oraz Klubokawiarni Chłodna 25 (róg ul. Chłodnej i Żelaznej).

Akcja będzie trwała do godz. 12:00 następnego dnia, czyli niedzieli.

Więcej pod poniższym wejściem:
   »»»    Demokracja z osłem w tle

Sejmik STUDNIÓWKOWY    11-12-2009

Sejmik STUDNIÓWKOWY
We wtorek 15 grudnia - zmiana - w czwartek 17 grudnia o godzinie 11:55 odbędzie się STUDNIÓWKOWY sejmik.
Zapraszamy maturzystów oraz całą kadrę.
Organizatorzy :)

PS Przy okazji ogromna prośba dla naszej kadry jak wszystkich chętnych. Wynajęcie sali i zakup posiłków jest znacznym dla nas obciążeniem a jednak chcielibyśmy miło wspólnie spędzić czas. Bez Waszego wsparcia zorganizowanie studniówkowej imprezy może być utrudnione. Więcej szczegółów znajdziecie na tablicach ogłoszeń, również w pokoju nauczycielskim.

Paczki SKS    11-12-2009

SZKOLNA KOMISJA SOCJALNA
Jak co, to są do odebrania paczki żywnościowe. Informacja od Szkolnej Komisji Socjalnej.
Marlena i Bej

„Mikołaju podaj dalej”    09-12-2009

„Mikołaju podaj dalej”
Moi Drodzy
W imieniu Spoołecznego Komitetu ds. AIDS oraz Centrum Dialogu „My Narkopolacy”, zapraszam Was do udziału i wsparcia akcji Mikołaju podaj dalej.
Zwracamy się z prośbą o rozpowszechnienie informacji wśród znajomych i partnerów, a także - jeśli to możliwe - umieszczenie informacji na stronie internetowej - swojej lub organizacji (co czynimy :).

Wszystkie informacje o akcji znajdują się w zaączniku:
Mikołaju podaj dalej    »»»    „Mikołaju podaj dalej” Pliki w formacie pdf

Pozdrawiam ciepło,
Agata Kwiatkowska

Advocacy Officer, Społeczny Komitet ds. AIDS(SKA), ul. Chmielna 26/19, 00-020 Warszawa, tel. 0 22 826 03 50, tel. 0 602 24 63 24, www.skaids.org,

Info z ostatniej nie pierwszej    09-12-2009

Na wczoraj ale też na jurto. I na pojutrze, więc jeszcze daliśmy radę. Wywiesić, nie przygotować Przygotować bardziej, smakuje od poniedziałku. BUM.

Więcej pod poniższym wejściem:
   »»»    JadłosPIS nie partia mniam, mniam Pliki w formacie pdf

Wielkimi krokami nadciąga BIG rozliczenie. Po wpisaniu w okienko jednej z wyszukiwarek frazy „big rozliczenie” nic interesującego nie dostajemy. Znaczy, że rozliczanie jest marne albo fraza do dupy.

Więcej pod poniższym wejściem:
   »»»    Rozliczenie rozliczeniem rozlicza Pliki w formacie pdf

„KĄT” na Facebooku    07-12-2009

Ponieważ jest i rozwija się, nie mogło nas tam zabraknąć. Startujemy na Facebooku więc wszystkich serdecznie zapraszamy!
Wejście też w linkach WPISY po prawej stronie.

Wejście do naszego, jeszcze roboczego profilu na Facebooku:
   »»»    „KĄT” na Facebooku

Kobieto! Puchu marny!    07-12-2009

Każdą rzeczywistość można zdeformować, nagiąć do swoich celów, przedstawić w krzywym zwierciadle. Od naszej wiedzy i umiejętności korzystania z niej zależy jak mocno będziemy trzymali się jedynie słusznego widzenia świata a na ile będziemy dopuszczali wiele jego widzeń również nie zawsze „słusznych”

Zapraszamy do tekstu z subiektywnego wielKĄT nie wielbłąd:
   »»»    Kobieto! Puchu marny!

WYKASOWANE    05-12-2009

Tutaj była informacja od Liny dla klasy IIIMA i innych. Przez przypadek skasowała mi się w dniu (nie przed) do którego odnosiła. Dotyczyła wpisu na:
   »»»    Forum: język polski

Było też zaproszenie do tekstu z wielKĄT nie wielbłąd:
   »»»    Oby Polska rosła w siłę :)

Co jest w tym złego?    03-11-2009

Jednym z zadań szkoły jest nauka krytycznego myślenia. Dlatego odsyłamy zainteresowanych do pewnego wpisu na blogu. Możecie go poddać miażdżącej krytyce, możecie też uzupełnić. Nikt w końcu nie posiada monopolu na prawdę, chyba nawet żyjemy w czasach, w których słowo prawda zaczyna brzmieć pusto.

Zapraszamy do tekstu z wielKĄT nie wielbłąd:
   »»»    Co jest w tym złego?

Co w czwartek?    02-12-2009

W czwartek 3 grudnia w trakcie belferskiej superwizji wszyskich uczniów zapraszamy na:
bum godz. 10:00 - projekcja filmu „Zapaśnik”
bum godz. 10:00 do 12:00 - zajęcia w reedukacji
bum godz. 10:00 do 12:00 - gry planszowe
bum godz. 12:00 - szachy-maty

Warszawskie Dni Testowania HIV    02-11-2009

W ramach obchodów Światowego Dnia AIDS
Bezplatne badania na obecnośc wirusa HIV w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS. Jescze 5 i 12 grudnia w soboty w godz. od 10:00 do 18:00 w przychodni analiz Lekarskich IZIS na ul. Chmielnej 4 w Warszawie.

Więcej informacji pod adresem:
   »»»    Warszawskie Dni Testowania HIV

Pieprzeni faszyści naziści    01-12-2009

W blogu pojawił się wpis przedstawiający pewne spojrzenie na dotykającą nas rzeczywistość. Co prawda nie ociera się o problemy związany bezpośrednio ze szkołą, jednak może się stać przyczynkiem do rozmowy. Jest to próba ukazania „mowy nienawiści” w szerszym kontekście ostatnich zdarzeń.

Zapraszamy do tekstu z wielKĄT nie wielbłąd:
   »»»    Pieprzeni faszyści naziści

PS Dzięki za wpis do Księgi gości. Podana strona www chyba już nieaktualna :)

W czwartek superwizja    30-11-2009

Superwizja dla nauczycieli
Już w czwartek 05 grudnia br. o godz. 11:00 odbędzie się superwizja dla nauczycieli (Prowadzący: Mieczysław Wojciechowski). jak zwykle spotykamy się w tym samym miejscu czyli na ul. Wincentego Rzymowskiego 36.

Miejsce spotkania na mapie:
   »»»    Superwizja dla nauczycieli

W tym dniu drodzy uczniowie znajdujecie się pod opieką wychowawców.

Co tam panie na śniadanie    30-11-2009

- Co tam panie na śniadanie?
- Na śniadanie nic!
- No to na co, ty ladaco!
- Na obiad o i już :)

Poniżej przedstawiamy najwyśmienitszy jadłospis pod „KĄTem”
   »»»    Aktualny jdłosPIS 30.11-04.12 Pliki w formacie pdf

UWAGA uwaga UWAGA    29-11-2009

Zmina planów zajęć
Od poniedziałku 30 listopada nastąpi zmiana dotychczasowego rozkładu planów zajęć. Koniecznie sprawdźcie na którą godzinę idziecie do szkoły.

Dokładna rozpiska pod stałymi wejściami:
   »»»    Plan zajęć - liceum
   »»»    Plan zajęć - gimnazjum

Ubezpieczenie NNW
Do dnia 30 listopada prosimy wpłacać 26.00 zł na ubezpieczenie NNW. Kierunek do sekretariatu. To jest ostateczny termin!!!

Więcej pod ponizszym wejściem:
   »»»    Ubezpieczenie NNW Pliki w formacie pdf

PS Serdeczne dzięki dla Majki za wpis do Księgi gości. Pozdrawiamy :)
PS2 Pojawiły się nowe wpisy na blogu wielKĄT nie wielbłąd Następne w trakcie przygotowania. Już wkrótce.

Forum, blog    27-11-2009

Na forum oprócz wiecznie świeżych wpisów BINa, Sida oraz (…) pojawiły się nowe, skierowane bezpośrednio do klas IIIMA, IE oraz IJ. Spójrzcie na forum z języka polskiego. Ukłony od LINY :)
   »»»    Forum „KĄT”

Pojawiło się kilka świeżych komentarzy pod ostatnim blogowym wpisem. Ważne, ponieważ doprecyzowują to co zostało napisane.
   »»»    „KĄTowy” sejmik, czyli za a nawet przeciw

„KĄTowy” sejmik, czyli za a nawet przeciw    26-11-2009

Wygląda, że coraz bardziej się polaryzujemy. Przynajmniej w formie słownych deklaracji. Czy również w czynach wyjawi się w przestrzeni płynącego czasu.
Niedawno mieliśmy okazję spotkać się podczas sejmiku i przedyskutować kilka spraw. W konsekwencji wskazana została…

Więcej znajdziecie na blogu:
   »»»    „KĄTowy” sejmik, czyli za a nawet przeciw

Rodzice, opiekunowie, uczniowie, nauczyciele    25-11-2009

Rodzice, opiekunowie: dzień otwarty, warsztaty
Wszystkich rodziców i opiekunów zapraszamy na dzień otwarty. Spotkanie odbędzie się 26 listopada o godz. 17:00.
   »»»    Dzień otwarty, spotkanie z rodzicami i opiekunami
Wszystkich rodziców oraz opiekunów zapraszamy na kolejne warsztaty, które odbędą się 26 listopada…
   »»»    Warsztaty dla rodziców i opiekunów

Nauczyciele: Zebranie kliniczne
W czwartek 26 listopada br. o godz. 14:00 (zgodnie z grafikiem) rozpocznie się zebranie kliniczne klas II licealnych. Następnie od godz. 17:00 do 19:00 dzień otwarty.
   »»»    Zebranie kliniczne klas II licealnych

PS Przepraszamy za spóźnienie - Wielkie żarcie :) Pliki w formacie pdf

Odpowiedzi maturalne    24-11-2009

Według zapowiedzi umieszczonej na stronach edulandii.pl arkusze i odpowiedzi powinny ukazywać się zaraz następnego dnia po egzaminach.
Miłego oczekiwania :)

Strony powiązane z maturą:
   »»»    Próbna matura - arkusze i odpowiedzi
   »»»    Matura

Jesteście Kochani :)    23-11-2009

Jesteście Kochani :)
Nie widzimy powodu dla którego byśmy nie mieli tak powiedzieć. Od dłuższego czasu, właściwie od początku roku szkolnego odwiedzacie nas w ilości ponad 1000 unikatowych użytkowników dziennie. Jest to kilka razy więcej niż liczy nasza szkoła razem z pracownikami. Około 10 osób dziennie spędza u nas ponad godzinę. Jest nam niezmiernie miło.
Wszystkim nas odwiedzającym serdecznie dziękujemy!!!

PS Czarna, dzięki za wpis do Księgi gości :)

Dzięki za wpisy    23-11-2009

W ostatnich dniach trochę czas się skurczył ale już nadrabiamy zaległości. A zatem z racji, że pojawiały się kolejne wpisy Księdze gości chcieliśmy podziękować.

Podziękowania dla Ani za wyjatkowo ciepły wpis.
Podziękowania dla Wielboga za odwagę wyrażania myśli.
Pozdrawiamy :)

Zapraszamy do księgi:
   »»»    KSIĘGA GOŚCI

Dorobiliśmy się bloga    23-11-2009

Wielkąt nie wielbłąd
Dorobiliśmy się bloga. Teraz jeśli zapragniecie coś napisać, będzie Was drażnił lub miło łechtał któryś wpis, możecie skorzystać z dostępnych możliwości.

Więcej informacji na blogu :)
   »»»    wielKĄT nie wielbłąd

RODZICE, UCZNIOWIE - komunikaty    22-11-2009

Rodzice, opiekunowie:
Wszystkich rodziców i opiekunów zapraszamy na dzień otwarty. Spotkanie odbędzie się 26 listopada o godz. 17:00.
   »»»    Dzień otwarty, spotkanie z rodzicami i opiekunami
Wszystkich rodziców oraz opiekunów zapraszamy na kolejne warsztaty, które odbędą się 26 listopada…
   »»»    Warsztaty dla rodziców i opiekunów

Uczniowie:
KOMISJA PRZYJĘĆ DO HOSTELU. Już 23 listopada o godz. 12:00.
   »»»    Komisja przyjęć do hostelu Pliki w formacie pdf
Do dnia 30 listopada prosimy wpłacać 26.00 zł na ubezpieczenie NNW. Kierunek do seretariatu.
   »»»    Ubezpieczenie NNW Pliki w formacie pdf
Jest możliwość uzyskania zaświadczeń na darmową komunikację. Kierunek obrać na SEKRETARIAT.
   »»»    Darmowa komunikacja Pliki w formacie pdf

Zmiany na stronie    20-11-2009

Wprowadziliśmy kilka drobnych zmian. Zgodnie z podpowiedzią strona przestaje posiadać znamiona - jakkolwiek to brzmi - prywatnej. Od dzisiaj w miarę możliwości będziemy starali się umieszczać komunikaty związane z bieżącą działalnością szkoły i wszystkie informacje jakie uznacie za ważne.

PS Stare wpisy ponieważ są dokonane zostają jako archiwalne. Winnym ich powstania Grzegorz Spichał.

Próbna matura    20-11-2009

Próbna matura Cytat:
„Próbna matura organizowana przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON w latach ubiegłych spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem przez dyrektorów, nauczycieli i maturzystów. Wzięło w niej udział 85% uczniów. W tym roku już po raz trzeci pragniemy umożliwić uczniom zweryfikowanie swojej wiedzy i zaplanowanie dalszej nauki, a nauczycielom pomóc poznać stan przygotowania uczniów do matury.”

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Próbna matura z OPERONEM
   »»»    Matura

UWAGA KĄTOWICZE!!    20-11-2009

bum bum bum bum bum bum bum bum bum
DRODZY UCZNIOWIE, KADRO
My Samorząd Szkolny wespół z Łukaszem proponujemy utworzenie dla „KĄTowiczów” oraz Szanownej Kadry miejsca zwanego:

bum bum bum KLUBEM „PODKĄT” bum bum bum

Wszystkie osoby, które mają okienko, czekają na hostel, chcą odrobić lekcje, pouczyć się, lub też chcą się zrelaksować, będą mogły znaleźć tu miejsce!

Osoby, które chcą pomóc, mogą się zgłosić do Czarnej!
W imieniu Samorządu: CZARNA I MAGIK
bum bum bum bum bum bum bum bum bum bum bum bum bum bum bum

Zapiski    20-11-2009

Z dniem 20 listopada zakończyły bytność Zapiski. Była to raczej subiektywna forma odreagowywania codzienności. BUM.

Ostatnie, już historyczne wejście :)
   »»»    Zapiski

PS Wszystkim, którym wpisy sparawiły choć odrobinę przyjemności serdecznie dziękuję. Tych, którym sprawiły przykrość przepraszam.

Czy dobre obywatello powinło…    19-11-2009

Big gryppa A/H1N1
Czy dobry obywatel powinien łykać jedynie słuszną prawdę i wierzyć, że to dla jego dobra?
Czy powinien być krytyczny, żyć w niepewności prawdy ale domagać się ciągle by go rzetelnie informowano?

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    ZANIM ULEGNIESZ PROPAGANDZIE

PS Przydatne informacje w przypadku każdej grypy: ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej Grypa A/H1N1 - zalecenia dla szkół oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie Zapobieganie zakażeniom wirusem grypy - A/H1N1 oraz grypy sezonowej.

Przemoc w szkole    18-11-2009

W kilku zacytowanych fragmentach znajdziecie obraz czyjejś rzeczywistości. O ile dobrze pamiętam świat opisany w tekście niewiele, a może wcale nie odbiega od tego, jaki zakodowałem z dawnych lat. Poznań, Leszno, Wschowa, Głogów, Zielona Góra to pewien obszar leżący w zachodniej części Polski. Mam jednak odczucie, że podobnie jest w wielu miejscach gęsto porozrzucanych po całym kraju. Zresztą, zachętą do przeczytania całego tekstu niech będą poniższe fragmenty. Pomyślmy jak jest u nas…

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Przemoc w szkole

Dwie informacje z tablicy    17-11-2009

Pierwsza, nieco spóźniona dotyczy przewidzianego jadłospisu na bieżący tydzień.
Druga jest informacją o terminie kolejnej, przewidzianej na 23 listopada komisji przyjęć do hostelu.
Obie informacje umieszczamy też w odpowiednich boksach poniżej Informacji o szkole

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Kuchnia zaprasza :) Pliki w formacie pdf
   »»»    Komisja przyjęć do hostelu Pliki w formacie pdf

Prześlij materiały    16-11-2009

Jeśli ktoś posiada jakieś materiały, zdjęcia lub filmy z demonstracji 11 listopada i towarzyszących jej działań niech koniecznie prześle na adres powiązany ze stroną (umieściliśmy ją w linkach po prawej) 11 LISTOPADA 2009 WARSZAWA.
Nie wiem, kwestia to posiadanych lat, czy też skierowanego patrzenia, ale obserwowany świat…

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Prześlij materiały

Szkolna rewolucja - nie w Polsce    14-11-2009

Duński eksperyment
Nawet jeśli się to nam nie podoba rozwój technologiczny stawia przed nami kolejne wyzwania a przyrost wiedzy sugeruje, że najwyższy czas odejść od XIX metody przyswajania wiedzy w oparciu o zapamiętywanie faktów. Dziś mamy narzędzia, które w łatwy sposób pozwalają znaleźć odpowiednie formuły, zestawić fakty - gorzej z wyciąganiem wniosków i zastosowaniem.

Ciekawy tekst o duńskiej edukacyjnej rewolucji:
   »»»    Dostęp do internetu podczas egzaminów

Darmowe kursy w internecie
O propozycji darmowego dostępu do wiedzy, którego konsekwencją ma być budowanie społeczności samodzielnie myślącej, umiejętnie zadającej pytania, poszukującej odpowiedzi. Jeśli jakość kształcenia spada, to należy dać tym co chcą możliwość nieskrępowanego jej pogłębiania.

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Darmowe kursy Yale University (15-11-2009)

Spytaj milicjanta / Spytaj policjanta    14-11-2009

Niszcz faszyzm Motto: Spytaj milicjanta oraz Spytaj policjanta :)

Prezydent lub inny mniejszy polityk, ekonomista, dziennikarz, policjant i wielu innych mówią nam poprzez media jaka jest, powinna być lub nie rzeczywistość. Nie wiem czy tak dla jaj, czy też z powodu istotnego…

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Spytaj milicjanta / Spytaj policjanta

PS Kilka wejść do odpowiednich podstron Rozbratu (teksty i galeria):
   »»»    Antyfaszyści oskarżają policję
   »»»    Całościowe sprawozdanie z akcji antyfaszystowskich…
   »»»    Nowe zdjęcia - 11.11.09 - Demonstracja antyfaszystowska

PS2 I jeszcze takie „drobnostki”:
   »»»    11 listopada, skromność policji
   »»»    TVN - 14 zatrzymanych po zamieszkach w centrum

UWAGA KĄTOWICZE!!    13-11-2009

bum bum bum bum bum bum bum bum bum
DRODZY UCZNIOWIE, KADRO
My Samorząd Szkolny wespół z Łukaszem proponujemy utworzenie dla „KĄTowiczów” oraz Szanownej Kadry miejsca zwanego:

bum bum bum KLUBEM „PODKĄT” bum bum bum

Wszystkie osoby, które mają okienko, czekają na hostel, chcą odrobić lekcje, pouczyć się, lub też chcą się zrelaksować, będą mogły znaleźć tu miejsce!

Osoby, które chcą pomóc, mogą się zgłosić do Czarnej!
W imieniu Samorządu: CZARNA I MAGIK
bum bum bum bum bum bum bum bum bum bum bum bum bum bum bum

Wychowanie do abstynencji    13-11-2009

Poniżej prezentujemy PROGRAM SZKOLEŃ WYCHOWANIE DO ABSTYNENCJI przygotowany przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. W podanych dokumentach znajdziecie szczegóły dotyczące spotkań, do kogo skierowane, terminarz oraz kartę zgłoszeń:

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Wychowanie do abstynencji - dla nauczycieli Pliki w formacie pdf
   »»»    Program Szkoleń Wychowanie Do Abstynencji Pliki w formacie pdf
   »»»    Wychowanie do abstynencji - zgłoszenie Pliki w formacie pdf

CYKL WYKŁADÓW CZWARTKOWYCH    12-11-2009

CYKL WYKŁADÓW CZWARTKOWYCH
Otrzymaliśmy zaproszenie na cykl otwartych wykładów z zakresu ICT o charakterze popularnonaukowym organizowanych przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki i skierowanych do wszystkich osób interesujących się szeroko rozumiana informatyką.
Plakat informacyjny z rozpiską podejmowanych zagadnień jest dostępny na ścianie w sali informatycznej. Również pod zamieszczonym poniżej wejściem znajdziecie wykaz wykładów. Tymi otwartymi dla wszystkich są rozpoczynające się o godz. 18:15.

Zajęcia będą realizowane w siedzibie Uczelni przy ul. Lewartowskiego 17 w czwartki od godz. 18:15 w sali 209 począwszy od 19 listopada.

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Wykłady: Terminarz Wszechnicy Popołudniowej

SUPERWIZJA DLA NAUCZYCIELI    10-11-2009

Już 12 listopada br. o godz. 11:00 superwizja dla nauczycieli (Prowadzący: Mieczysław Wojciechowski).

Miejsce tam gdzie zawsze czyli patrz poniżej:
   »»»    SUPERWIZJA DLA NAUCZYCIELI - lokalizacja

W tym dniu uczniowie zostają pod opieką wychowawców (!!!można nadrobić zajęcia popołudniowe!!! Pliki w formacie pdf).

Upadek MURU BERLIŃSKIEGO    09-11-2009

„Bardziej zorientowani turyści krążą po mieście autobusami. Kolumny krążą między Checkpoint Charlie - legendarnym dawnym przejściem granicznym między wschodnią, a zachodnią częścią miasta, bramą brandenburską i skromnym muzeum muru na Bernauer Strasse. Turyści zaglądają też do wschodniego Berlina do East Side Gallery. Stoi tam najdłuższy, dwukilometrowy zachowany odcinek muru, który 20 lat temu zamalowano graffiti…”

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    „Oblężenie Berlina”
   »»»    „Ossie i wessie po zjednoczeniu Niemiec. Sąsiedzi”
   »»»    „9 listopada”

Demonstracja ANTYFASZYSTOWSKA    09-11-2009

Niszcz faszyzm Demonstracja ANTYFASZYSTOWSKA!!!

Dnia 11 listopada w Święto Niepodległości zapraszamy wszystkich zainteresowanych na godzinę 13:00 w okolicę Metra Świętokrzyska (róg Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej).
Zapraszamy wszystkich, którym bliska jest wolna od rasizmu i ksenofobii, liczna w wielości zachowań, otwarta na świat i różnych ludzi Polska.

Więcej na dedykowanej stronie: 11 LISTOPADA 2009 WARSZAWA!!!

Na temat historycznych przesłanek stojących za opowiedzeniem się po stronie demonstrujących antyfaszystów znajdziecie wystarczająco informacji w sieci. Tu nic nowego dodawać nie…

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Demonstracja ANTYFASZYSTOWSKA

PS Ze strony Centrum Informacji Anarchistycznej pozwoliliśmy sobie pobrać przydatny w trudnych czasach tekst :)
   »»»    Poradnik demonstranta Pliki w formacie pdf (10-11-2009)

PS2 Przekierowanie do sprawozdania z demonstracji:
   »»»    Sprawozdanie z działań antyfaszystowskich… (12-11-2009) PS3 Przekierowanie do relacji z demonstracji:
   »»»    Indymedia - relacja z działań antyfaszystowskich. (12-11-2009)

Halloween w galerii    08-11-2009

HALLOWEEN Nowa galeria HALLOWEEN :)
Zdarzyło się, zostaliśmy szczęśliwymi posiadaczami. A wszystko dniu, w którym „szatan pamiętał też o KADRZE” a eleganckie diabły z pięknymi Gocicami oraz uroczym Czarnym aniołem zadyniowili się w szkole. W dniu, w którym pająki dopadły niejednego.
Z dramatycznej relacji BINa wynika, że plącząc się we wnętrznościach dyń, pajęczych sieci i ludzkich resztek, z ukrycia pstrykał na potęgę. Mnóstwo zdjęć nie chciało wyjść. Mówią, że licho nie śpi. Czy tylko wtedy?

Nie mniej mała galeria jest:
   »»»    Halloween 2009/2010

Życie jest piękne    07-11-2009

Lubimy, kiedy nie widzimy biedy. Najchętniej byśmy się jej pozbyli z pola widzenia, na obrzeża, do slumsów. Wystarczy zajrzeć do rozmowy z prof. Elżbietą Tarkowską „Polska bieda poniżona” (Aleksandra Klich) lub prześledzić tekst na stronach Rozbratu - „Żebrak kowalem własnego losu”.
Z drugiej strony zachowanie takie jak przedstawiony wizerunek…

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Życie jest piękne

Maturzysto    07-11-2009

Maturzysto
Jeśli przypadkiem zdarzy się tak, że nie będziesz miał możliwości zajrzenia do swojej próbnej matury z matematyki to nie znaczy, że jesteś głupi i nie trzeba sobie Tobą zawracać głowy. To znaczy, że przyszło ci żyć w ciężkich czasach z racji tępoty władzy.
Jestem przekonany, że tylko debilizm i krótkowzroczność ludzi odpowiedzialnych za takie traktowanie Ciebie maturzysto jest jedynym poważnym wytłumaczeniem.
Ze względu na szacunek do Ciebie (bo do takiej władzy szacunku mieć nie można), również ze względu na podstawowe zasady dydaktyki powinieneś mieć możliwość poznania błędów popełnionych na egzaminie próbnym!

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Próbna matura z matematyki dla… nauczycieli
   »»»    Matury próbnej nie zobaczycie

Prawie jak chrzest Polski    06-11-2009

Sprawiedliwości dziejowej stało się zadość
Jak wiecie z historii współczesnej, jeden z dwóch wielkich braci, po wsze czasy kochanych, niezapomnianych autorytetów nad autorytety, przywódców narodu IV jedynej ukochanej, brat głównego najwspanialszego powiedział kiedyś złote zdanie, wyrażając przy tym szacunek dla drugiego będąc w postawie godnej mistrza.

Dla uczczenia jego zasług w krzewieniu jedynie słusznych, godnych naśladownictwa wzorów MENNICA ŁEBSKA wyemitowała specjalną monetę ku pamięci nowatorskiej metody komunikacji polityka ze społeczeństwem!!!

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    „7 Dziadów Stołecznych”

Komunikat Dyrekcji    06-11-2009

Komunikat Dyrekcji Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii „KĄT”

Dotyczy epidemii grypy N1H1
Przepis zastosować w razie konieczności opuszczenia pomieszczeń!!!
Poniżej podajemy łatwy i elegancki sposób realizacji.

UWAGA!!!
Materiały do produkcji należy zdobyć we własnym zakresie. Maska idealnie nadaje się dla osób noszących okulary.

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Graficzna prezentacja MASKI

Zebranie kliniczne    05-11-2009

Zebranie kliniczne - zmiana godziny
Nastąpiła zmiana godziny dzisiejszego zebrania klinicznego. Spotykamy się w sali kominkowej (nauczyciele plus wychowawcy) o godz. 13:00.
Jednocześnie przepraszamy za brak wcześniejszej informacji.

Odrobina luzu po matmie    03-11-2009

Kochani maturzyści
No cóż, ciężko się dzisiaj napracowaliście klikając po liczydłach i przegrzewając procesory szare (szkoda, że matmy nie myśli się sercem) więc odrobina rozrywki. Gdzieś tam w szperaniu po sieci wydobyła się poniższa strona. Jest tam kawał muzyki - nie tylko dla tych, którym Nick Cave wiele mówi. Warto wejść, pooglądać i koniecznie posłuchać.

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    GRINDERMAN

A przy okazji z innej beczki. Wyszła kolejna płyta Rammsteina. Trochę dali do myślenia. Więcej w tekście: „Hamulce zostały puszczone”.

Matematyka - odpowiedzi    03-11-2009

Matematyka - odpowiedzi!!!
Ze strony edulandia.pl pozwoliliśmy sobie pobrać arkusz z matury próbnej z matematyki a także gotowe odpowiedzi.
Z pierwszych doniesień uczniów, z którymi rozmawiali dziennikarze serwisu wynika, że nie taki diabeł straszny…

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Próbna matura z matematyki
   »»»    Arkusz - próbna matura z matematyki Pliki w formacie pdf
   »»»    Odpowiedzi - próbna matura z matematyki Pliki w formacie pdf

Jeszcze dwie informacje    03-11-2009

Pierwsza informacja związana jest ze „Spotkaniami z biologią XXI wieku” odbywajacymi się na Wydziale Biologii UW:
   »»»    „Spotkania z biologią XXI wieku” Pliki w formacie pdf

Druga informacja dotyczy jadłospisu „KĄTowej” stołówki. Są drobne zmiany na ten tydzień :)
   »»»    „KĄTowy” smaczny i zdrowy :) Pliki w formacie pdf

Bezpłatne przejazdy - zaświadczenia    03-11-2009

Bezpłatne przejazdy środkami komunikacji
W związku z licznymi prośbami uczniów naszego ośrodka o poswiadczenie mozliwości kozystania z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej informujemy, że jest możliwość odbioru takiego zaświadczenia w sekretariacie szkoły.
Ela i Mewa

Oryginał informacji:
   »»»    Bezpłatne przejazdy - zaświadczenia Pliki w formacie pdf

Matura próbna z matematyki    01-11-2009

Próbna matura z matematyki
W dniu 3 listopada 2009 roku we wtorek odbędzie się matura próbna z matematyki!!!
Ze strony okręgowej komisji egzaminacyjnej wynika, że matura rozpocznie się o godz. 09:00. Przyjdźcie trochę wcześniej! (03-11-2009)
Wychowawcy i nauczyciele (poza nauczycielami pracującymi w komisjach) organizują zajęcia i wyjścia klas.

Podstrona z wejściem do informacji maturalnych:
   »»»    Matura

Wszystkich Świętych    31-10-2009

Wszystkich Świętych
Trudno się zgodzić, że nie ma wśród nas Karoliny Gontarz, Martyny Knober, Michała Ruty, Grzesia Zaorskiego i pozostałych, którzy mieli okazję zaszczycić nasze mury. Karolina i Grzesiu postacie niezwykłe, ciepłe, oddane tworzeniu świata lepszym. Martyna i Michał młodzi, wrażliwi, wchodzący w szorstki dorosły świat. Wszyscy posiadający…

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Wszystkich Świętych

PS Krótka relacja z Halloween zostanie umieszczona zaraz jak otrzymamy zdjęcia od mistrza foty - WIELKIEGO BINa. A może gdzieś są jeszcze inni fotoamatorzy ze zdjęciami z tego dnia.

Paczki żywnościowe    30-10-2009

Info ze Szkolnej Komisji Socjalnej. Są do odbioru paczki żywnościowe.
Prosimy o szybki odbiór!
Marlena i Bej

Wszystkie klasy II LO    28-10-2009

Wszystkie klasy II LO

Najbardziej ważna z informacji. Wszystkie klasy II LO mają przewidzianą na jutro czyli czwartek 19 29 października na godz. 10:00 poprawę sprawdzianu ze średniowiecza.
Info z terminem poprawy od pewnego czasu było dostępne na tablicy ogłoszeń, dziś również tutaj

Oryginał informacji:
   »»»    Termin poprawy - średniowiecze Pliki w formacie pdf

Warsztaty dla rodziców i opiekunów    28-10-2009

Rodzice!!! Opiekunowie!!! Pierwsze spotkanie!!!

Wszystkich rodziców oraz opiekunów zapraszamy na pierwsze po wakacjach warsztaty, które odbędą się 29 października w godzinach między 17:3019:30 w sali 212.

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Warsztaty dla rodziców i opiekunów

Szatan pamięta też o KADRZE    27-10-2009

HELLOWEEN Już 30 października 2009 roku:

KĄTowe HELLOWEEN!!!

Jak się nie przebierzecie to dopadnie was SZATAN …pamięta też o KADRZE

Halloween wywodzi się z celtyckiego obrządku Samhain. Ponad 2 tys. lat temu w ten dzień żegnano lato, witano zimę oraz obchodzono święto zmarłych. W ten dzień w Irlandii palono ogniska oraz odprawiano modły za dusze zmarłych.

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Halloween

I jeszcze zdjęcia pobrane ze strony ~Eηäveri Rosε from †hε woo∂s~:
   »»»    Halloween (pewne zdjęcia) (30-10-2009)

Niech etycy uczą etyki    27-10-2009

Nie wiem czy czasu zabrakło a może szkolnictwo wyższe w całej swej odpowiedzialności jest nieodpowiedzialne za przyszłość młodzieży. Może jest też tak, że żyjemy w kraju, w którym ludziom brakuje elementarnej odwagi. W kraju przesiąkniętym niczym stęchlizną…

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Niech etycy uczą etyki

SUPERWIZJA DLA NAUCZYCIELI    27-10-2009

Już 29 października br. o godz. 12:00 superwizja dla nauczycieli (Prowadzący: Mieczysław Wojciechowski).

Miejsce tam gdzie zawsze czyli patrz poniżej:
   »»»    SUPERWIZJA DLA NAUCZYCIELI - lokalizacja

W tym dniu uczniowie zostają pod opieką wychowawców (o godz. 10:15 Jacek zaprasza na szachy).

Była sobie akcja    26-10-2009

W roku szkolnym 2007/2008 wyraziliśmy chęć zabrania udziału w „Akcji CollSchool”. Z różnych powodów, choć włożyliśmy nieco pracy w rozkręcenie działania, akcja nie wypaliła. Takie życie. Śladem po próbie jej przeprowadzenia pozostała strona, na której u dołu…

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Była sobie akcja

Goci a wegetarianizm po tajsku    24-10-2009

Zaczęło się od tego, że przeczytałem pewien wpis na BelferBlogu zatytułowany „Licealiści w mroku”. Rzecz dotyczyła sytuacji zaistniałej podczas oglądania filmu Henryka Dederki „Witajcie w mroku”. Warto przeczytać również komentarze umieszczone pod blogiem. Film natomiast opowiada o świecie Gotów przepełnionym fascynacjami…

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Goci a wegetarianizm po tajsku

Antifa - łowcy (nazi)skinów    23-10-2009

Niszcz faszyzm Jak wspominaliśmy, wracamy do tematu związanego z antyfaszystowską manifestacją przewidywaną na 11 listopada. Tym razem zaproszenie do CYKLOZY na film:

Francja, lata 80.: wraz z restrukturyzacją wielu firm, wzrostem bezrobocia i pierwszą falą globalizacji rosną w siłę ruchy skrajnie prawicowe (…) W odpowiedzi na ataki ze strony nazi-skinheadów, młodzież imigrancka i scena alternatywna organizują grupy samoobrony, który szybko zaczynają angażować się w fizyczne konfrontacje ze skrajną prawicą (…)

Projekcja jutro 24 października w Cafe Cykloza, ul Hoża 62 o godz. 14:OO, WSTĘP WOLNY!!

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Antifa - łowcy (nazi)skinów

PS Konstanty Gebert (Wysokie Obcasy): Zagłada. Sposób naukowy.

Matura 2010    21-10-2009

Miło przeczytać wiadomość, że w młodych wciąż istnieje duch. Prawda, duch niepokory. Lepszy on jednak niż lepka gnuśność. Oby się przekuł w większy bunt.
Sprawa oczywiście dotyczy matury a ściślej…

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Matura 2010

HUGO RACE & The True Spirit    20-10-2009

HUGO RACE & The True Spirit HUGO RACE & The True Spirit w Polsce
Za sprawą starego wariata Gusstaffa (Zielona Góra :) i CDQ (Warszawa) zapraszamy w najbliższy czwartek 22 października na koncert do Centralnego Domu Qultury. Start o 20:00
Polecamy GORąCO !!!

Więcej szczegółów pod poniższymi wejściami:
   »»»    CDQ: HUGO RACE & The True Spirit - 53rd STATE TOUR
   »»»    Gusstaff: HUGO RACE & The True Spirit

SEjMik STUDNIÓWKA    20-10-2009

SEJmiK StuDNIÓWka
W środę 21 października czwartek 22 października o godz. 12:00 10:15 zapraszamy wszystkich maturzystów, nauczycieli i wychowawców do stołówki!!!
Paula i Mirka

Zaproszenie:
   »»»    SEjMik STUDNIÓWKA Pliki w formacie pdf

PS Nie posiadam ewentualnej aktualizacji planów zajęć na środę. Zatem aktualne plany będą jeszcze dzisiaj wieczorem ale na czwartek i piątek.
Jądrowy

UWAGA Samorząd Szkolny    18-10-2009

Spotkanie Samorządu
W poniedziałek dnia ???? :) października o godz. 12:50 (długa przerwa) w sali ZS-owej (budyniownia) odbędzie się spotkanie dla osób, które są chętne przystąpić do Samorządu Szkolnego.
Zapraszamy!
Czarna

Oryginał zaproszenia:
   »»»    Spotkanie Samorządu Szkolnego Pliki w formacie pdf

40 lat Monty Pythona    17-10-2009

40 lat Monty Pythona - Joanna Wojdas Polityka:
Właśnie mija czterdziesta rocznica istnienia „Latającego Cyrku Monty Pythona”, jednego z najważniejszych zjawisk popkultury XX wieku. Jak pięciu facetów bez zahamowań zmieniło telewizyjną rozrywkę?
   »»»    40 lat Monty Pythona

KochaNE PacHOLĘta !!! Achtung !!!    15-10-2009

Poszukiwane są osoby chętne do uczestnictwa w zajęciach popołudniowych na basenie wesołolandia w poniedziałki w godz. 16:00-18:00

Więcej info u grubego wychowawcy gimnazjalnego
WielKIEGO JABBY

UWAGA na „Polski Rejestr Internetowy”    15-10-2009

Polski Rejestr Internetowy - firma WYŁUDZA !!!

Jeśli otrzymacie tradycyjną pocztą od podpisującego się jako DAD GmbH pismo zatytułowane „Polski Rejestr Internetowy” to macie do czynienia z wyłudzeniem. Niczego nie podpisujcie i niczego nie odsyłajcie.

Więcej na temat rozsyłanego pisma znajdziecie pod pierwszym wejściem poniżej. Dwa następne wejścia prowadzą do portalu VaGla.pl gdzie znajdziecie interpelację w sprawie DAD - Polski Rejestr Internetowy (pytania i odpowiedzi) oraz ciąg dalszy z kwietnia 2009 roku.
   »»»    UWAGA na „Polski Rejestr Internetowy”
   »»»    Interpelacja w sprawie DAD - Polski Rejestr Internetowy
   »»»    Dalsze losy sprawy "DAD - Polski Rejestr Internetowy"

Zapraszamy na demonstrację antyfaszystowską    14-10-2009

Niszcz faszyzm Demonstracja antyfaszystowska
11 listopada 2009

Ze strony www.wawa11listopada.blogspot.com:
(…)Nie po to Polska tyle czasu walczyła o Niepodległość, wyzwolenie spod reżimów, by teraz, i to jeszcze w dniu Święta Odzyskania Niepodległości, propagowano na ulicach treści i hasła faszystowskie!!! Najwyższy czas to zmienić! W żadnym innym cywilizowanym kraju, neofaszystowski marsz w ogóle by się nie odbył! Pokażmy razem, że w Niepodległej Polsce nie ma miejsca dla faszyzmu i nazizmu!! (…)

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    11 listopada 2009 Warszawa

PS Do tematu jeszcze wrócimy.

Dzień Edukacji Narodowej    14-10-2009

Dzisiaj Dzień Edukacji Narodowej

Chcesz wiedzieć więcej przeczytaj:
   »»»    Dzień Edukacji Narodowej

Życzenia :
   »»»    Kuratorium
   »»»    Związek Nauczycielstwa Polskiego

Centrum Monitorowania Rasizmu    14-10-2009

Niszcz faszyzm Dzisiaj otrzymaliśmy od Stowarzyszenia „Nigdy Więcej” list zatytułowany „CENTRUM MONITOROWANIA RASIZMU POWSTAJE W WARSZAWIE”.
Poniżej pozwalamy sobie przytoczyć jego treść w całości. Jest ona dostępna również na odpowiedniej podstronie Stowarzyszenia.
Centrum Monitorowania Rasizmu w Europie Wschodniej powstaje w Warszawie. Zadaniem Centrum będzie badanie i dokumentowanie przejawów rasizmu, antysemityzmu i ksenofobii w regionie, ze szczególnym…

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Centrum Monitorowania Rasizmu + upadek ONR

Zaraz poniżej teksu o „CENTRUM MONITOROWANIA RASIZMU” informacja o pierwszym upadku ONR.

Wróciła cenzura - „Witajcie w życiu”    13-10-2009

Akt pierwszy
Tą część najlepiej scharakteryzuje treść krótkiego listu, poparcia dla determinacji i odwagi organizatorów Warszawskiego Festiwalu Filmowego, którzy mimo nacisków ze strony dystrybutorów Amwaya zdecydowali się pokazać publiczności film Henryka Dederki „Witajcie w życiu”:
   »»»    Komunikat WFF w sprawie filmu „Witajcie w życiu”

Akt drugi
Aktualności ze strony Indeks 73:
Niestety musimy odwołać projekcję filmu „Witajcie w życiu” Henryka Dederki, przerażający film o praniu mózgów w korporacji zajmującej się sprzedażą bezpośrednią. Przed chwilą producent filmu… Więcej:
   »»»    List otwarty w sprawie filmu „Witajcie w życiu”

Akt trzeci
Ponieważ film jest zakazany i nielegalny nie wolno pod żadnym pozorem odwiedzać poniższych stron. Bum:
   »»»    „Witajcie w życiu”
   »»»    „Witajcie w życiu” (bezpośrednio)

Trójfilm    12-10-2009

Trzy odniesienia do konkretnych propozycji filmowych. Szczegóły pod poniższymi linkami:
   »»»    Rusza Klub Filmowy LGBT w Warszawie 12 października
   »»»    „Podziemne państwo kobiet” - już 13-ego października!
   »»»    „Zabawy z bronią” w NoveKino Praha 14 października

Ufa i Elba    12-10-2009

UFA DZIAŁA
Po wakacyjnej przerwie wystartowała UFA. Cieszy, że mimo kłopotów z prądem i wyegzekwowaniem należnych im pieniędzy dalej działają. Projekt skierowany głównie do dziewczyn. Więcej informacji na stronie UFy. Na stałe w dziale SPOŁECZNE po prawej.

ALARM NA ELBIE
Pod tym chasłem (przepraszam i dzięki za zwrócenie uwagi) hasłem kryje się informacja o działaniach jakie są przedsiębrane w sprawie skłotu ELBA. Warto od czasu do czasu zajrzeć i sprawdzić czy w związku z prawdopodobną ewikcją nie dochodzi do działań zagrażających życiu i zdrowiu skłotersów. Info Alarm na Elbie dodaj do ulubionych i zajrzyj od czasu do czasu.

BIG GRYPPA    10-10-2009

W obliczu wielkiego BIG GRYPPA pierwsza grupa belfrów już w poniedziałek pomyka się szczepić (nie sczepić, sczepiają się psy). Ci z wychodzących, którzy prowadzą 4 lekcję kończą ją o godz. 12:30.

Na Strusia należy być o godz. 13:30. Struś chowa głowę w piasek. Piasek śpiewa, Struś nie.

Świńska grypa zabija, zwykła za to częściej, przemysł farmaceutyczny zarabia, w narodzie rośnie duch, naród chcieć być zdrowy - umyj ręce to pomaga.

Wracając uważaj na drodze (na drogie też), samochody zabijają bardziej.

List otwarty + rzegląd prasy 4    10-10-2009

W pierwszej kolejności odnosimy do „Listu otwartego przeciwko poniżaniu ofiar przemocy seksualnej”. Po wejściu na stronę poniżej tekstu pod podpisami znajduje się przekierowanie do serwisu „TAK - trójmiejska akcja kobieca”, gdzie możecie przeczytać krótko na temat mitów związanych z przemocą seksualną.
Następnie…

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    List otwarty + rzegląd prasy 4

Trzeci Europejski Dzień przeciw karze śmierci    09-10-2009

10 października w sobotę, przypada Trzeci Europejski Dzień przeciw karze śmierci.

Z HELSIŃSKIEJ FUNDACJI PRAW CZŁOWIEKA:
„Upominamy się o życie skazańców na całym świecie - winnych zbrodni i niewinnych.
W tym dniu poświęć chwilę czasu na refleksję i poparcie akcji na rzecz świata bez kary śmierci.

W Warszawie, podobnie jak w latach poprzednich, zapraszamy na osobiste spotkanie na jednej z ulic miasta. W tym roku, inaczej niż poprzednio - nasza stacjonarna pielgrzymka przeciw karze śmierci będzie miała miejsce na Krakowskim Przedmieściu przy stoliku i plakacie, obok kamienicy nr. 11 (róg Królewskiej, koło "Sklepu z kanapkami").

Będziemy tam od godz. 9ej do 20ej. Czekamy. Przyjdź, podpisz apel o ratowanie życia skazańców.”


Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    10 X. Trzeci Europejski Dzień przeciw karze śmierci
   »»»    Myślennik Haliny Bortnowskiej: 10 PAŹDZIERNIKA 2009

Ponawiamy Dwie INfoRMAcjE    08-10-2009

Ponawiamy dwie informacje:
Pierwsza dotyczy korepetycji z matematyki zorganizowanych przez fundację „ŚWIAT NA TAK”:
   »»»    Korki MATMA - „ŚWIAT NA TAK”

Druga dotyczy Grupy Rozwoju Osobistego dla Młodzieży:
   »»»    Grupa Rozwoju Osobistego dla Młodzieży „GROM”

Jądrowa wtopa 2    08-10-2009

Z przykrością zawiadamiam wszystkich zainteresowanych, że nie mam pojęcia jak bardzo nieaktualny może być plan zajęć na piątek (ten na stronie). A może wszystko jest OK, diabli wiedzą.

PS Znaczy czas się jakoś skurczył, czy jak? Bo już nie nadążam. BUM

Jądrowa wtopa    07-10-2009

Jądrowy dokonał wtopy. Przegapił zdarzenie, które w jego przypadku gdy coś tam z fizyki i nieco z informatyki…
Jądrowy naprawia:
   »»»    Nobel 2009: Fizyka
   »»»    Nobel 2009: Chemia
   »»»    Nobel 2009: Medycyna
   »»»    Antynoble 2009

PS Wejście do blogu ŚWIAT: jak to działa na stałe w podserwisie Fizyka pod zakładką Serwisy.

INFORMACJE    07-10-2009

Jutro, czyli w czwartek 8 października mamy, taty i te tam :)
bum O godz. 14:00 zebranie nauczycieli i wychowawców klas III maturalnych.
bum O godz. 11:00 komisja przyjęć do hostelu.

Nie da ci ksiądz nie da ci…    05-10-2009

Nie da ci ksiądz, nie da ci matka, nie da ci również ta tutaj wkładka.
A jednak zajrzyj:
   »»»    WWW antykoncepcja tu
   »»»    Video i artykuły o antykoncepcji

Zmarł Marek Edelman    03-10-2009

Za Gazetą Wyborczą:
Marek Edelman Niezwykła jest rola, jaką w historii Polski odgrywał i odgrywa Marek Edelman. Występuje w niej jako przywódca powstania w Getcie Warszawskim, jako wybitny lekarz kardiolog, który niejednemu uratował życie, jako strażnik pilnujący pamięci o zabitych i pomordowanych. Jego nazwisko pojawia się w dziejach polskiej opozycji antykomunistycznej. Wszystkie te opisy są prawdziwe, ale nie wyczerpują całej złożoności jego działań i historii…

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Marek Edelman
   »»»    Marek Edelman 1919 - 2009
   »»»    Marek Edelman nie żyje

PS Zapomnieliśmy wspomnieć o dwóch innych znaczących, którzy odeszli od nas pozostawiając po sobie spory dorobek. Więcej klikając w:
   »»»    Śmierć

Młodzi rodzice    30-09-2009

Często z owoców miłości, czasami zauroczenia, w momencie niezwykle ważnym wówczas gdy się wydarza, dochodzi do zbliżenia. Zdarza się, że w efekcie spotkania dwóch kochających osób powstaje nowe życie. To bardzo piękne, ale powodujące również wyzwania szczególnie dla młodych mam, tatusiów, również dla Waszych rodziców…

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Młodzi rodzice

PS Bardzo dziękujemy za pozdrowienia i wpis do księgi gości. Również wszystkiego najlepszego :)

Przegląd prasy 3    27-09-2009

Kolejna zapiskowa edycja z serii wyszukane w prasie.
Najpierw zajrzymy do Dużego Formatu a tam w tekst Piotra Maciejewskiego „Nawróceni”. Nie, nie. Nie o takie nawrócenie chodzi do jakiego nawołuje Benedykt XVI w Czechach. Rzecz tyczy co prawda przemiany. Jakiej? Przeczytajcie…

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Przegląd prasy 3

Była awaria    26-09-2009

Zaliczyliśmy poważną awarię.
Prawie wszystkie komputery na pracowni informatycznej szlag trafił. Znaczy systemy są już postawione od nowa. Postawiony został również mały serwer i właśnie jest na niego wgrywana kopia „KĄTowej” strony. To tak by mieć w razie czego jak znów coś wysiądzie.

PS Pozdrowienia dla wszystkich uczestników
VII Ogólnopolskiej Konferencji Socjoterapii!!!
   »»»    O wolności i odpowiedzialności i …

Rada pedagogiczna/DZIEŃ OTWARTY    22-09-2009

Zgodnie z terminarzem roku szkolnego w czwartek 24 września odbędą się:
bum O godz. 14:00 rada pedagogiczna.
bum O godz. 17:00 ogólne zebranie kadry z rodzicami i opiekunami.
bum Później zebrania z rodzicani oraz opiekunami klas gimnazjalnych.
WAŻNE! Wszyskich rodziców i opiekunów serdecznie zapraszamy.

Uwaga zgaga    22-09-2009

Dnia 23 września zapraszamy na mecz PIŁKI SIATKOWEJ oaz GRY PLANSZOWE.
Start o godz. 10:00.

PS Aktualizacje planów zajęć prawdopodobnie dopiero w środę wieczorem. No chyba, że wezmę zwolnienie lekarskie wtedy wcześniej. Żartowałem.

Jakim człowiekiem była Barbara Skarga    22-09-2009

Kilka dni temu 18 września pisaliśmy, że odeszła od nas Barbara Skarga. Dzisiaj do wcześniejszej informacji dodajemy jeszcze tą, jaka ukazała się w Gazecie.pl

„…Cztery lata temu zadzwoniła do mnie pani profesor Barbara Skarga. - Chcę przekazać Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 100 tys. zł, które uzyskałam jako odszkodowanie za dziesięć lat spędzonych w łagrach…”

Czytaj całość:
   »»»    Dziś powiem: To Barbara Skarga fundowała stypendia

Z cyklu KAŻDA WŁADZA MI PRZESZKADZA    21-09-2009

I stało się. Nic świeżego, już jakiś czas temu było wiadomo. W pokoju pojawił się komunikat. Musiał, taka nowa forma drażnienia belfra przez władzę. Tym razem w ramach wzajemnego psucia rzeczywistości uraczono nas takim wpisem:
Proszę o wpisywanie do nowych dzienników…

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Z cyklu KAŻDA WŁADZA MI PRZESZKADZA

Przegląd prasy 2    19-09-2009

Dzisiaj krótko bez zbędnych opisów. Poniżej kilka podpowiedzi co do możliwych do przeczytania artykułów. Być może ktoś trafi na coś dla siebie.
Zaczniemy od kwestii nauczania, czyli próba odpowiedzi na pytanie jak można wvciekawy sposób prowadzić zajęcia z fizyki. Tekst…

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Przegląd prasy 2

Nowe zdjęcia w galerii    19-09-2009

W naszej „KĄTowej” galerii znalazła się nowa porcja zdjęć. Do ostatniej wystawy złożonej z fotografii od Blanki dołożyliśmy zdjęcia zrobione, opracowane i dostarczone Anevie oraz BINa.
Serdeczne dzięki za nowe pozycje :)

Zapraszamy do oglądania:
   »»»    17 lat „KĄTa” (galeria)

PS Zgodnie z sugestią Any ostatnią galerię podzieliliśmy na odpowiednie części z zaznaczeniem autorów zdjęć. Dzięki za podpowiedź :)

Samorząd Szkolny    19-09-2009

UWAGA!!!
W poniedziałek dnia 21 września br. o godz. 12:50 w sali ZS-owej (Budyniownia) odbędzie się spotkanie dla osób, które chcą przystąpić do Samorządu Szkolnego
Zapraszamy
Czarna

Podstrona Samorządu Szkolnego:
   »»»    Samorząd Szkolny
   »»»    Działalność

Zmarła Barbara Skarga    18-09-2009

Barbara Skarga Już kilkakrotnie pisaliśmy o śmierci ludzi będących dla nas znacznymi. Zazwyczaj za takich uważamy najbliższych, przyjaciół ale także osoby o wyjątkowej mądrości czy zasługach, mogące służyć innym za wzór.

„Zmarła prof. Barbara Skarga, wielki filozof, podczas wojny łączniczka Armii Krajowej, więziona w sowieckich łagrach, odznaczona Orderem Orła Białego, laureatka Medalu św. Jerzego w 2005 roku.”

Możesz spróbować poznać Jej sposób postrzegania świata zaglądając pod poniższe wejścia:
   »»»    Barbara Skarga (teksty w Tygodniku Powszechnym)
   »»»    Zegary życia - (rozmowa Polityki o czasie i przemijaniu)

Pierwsza tura ura bura    17-09-2009

17 lat KĄTa I tak oto Szanowni Państwo zawitała na nasze strony pierwsza seria zdjęć z festynu zorganizowanego na 17 lat „KĄTa”. Uwaga! Za rok pełnoletność :)

Wszystkie zdjęcia plus krótki film znalazły się u nas za sprawą Blanki. Wielkie dzięki i czekamy na pozostałe propozycje.

Zapraszamy do oglądania:
   »»»    17 lat „KĄTa” (galeria)
   »»»    17 lat „KĄTa” 09/10 (film)

PS Dla zainteresowanych skłotowaniem rzeczywistości przypominamy o XV urodzinach Rozbratu. Największego polskiego skłotu.
   »»»    15 urodziny Rozbratu

Maturzyści WAŻNE!!!    16-09-2009

WAŻNE Maturzyści!!! OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA

Zebranie dotyczące matury 2010 w czwartek 17 września na drugiej lekcji o godz. 10:15 (g.wychowawcza) w stołówce.

Zajęcia popołudniowe    15-09-2009

Powoli ruszają zajęcia popołudniowe

MARTA i BARTEK zapraszają do udziału w GOTOWANIU.
Wszystko dobywać się będzie po zajęciach. Chętni niech się zgłaszają do 15:00 w każdy poniedziałek, weźcie ze sobą 2 zł!

JACEK ZALEWSKI zaprasza chętnych pogadać nad grą w SZACHY
Wszystko dobywać się będzie w czwartki i piątki po zajęciach lekcyjnych.

Wszystkie informacje na temat organizacji zostaną zebrane tutaj:
   »»»    Rozkład zajęć popołudniowych

FESTYN: 17 lat „KĄTa”    15-09-2009

Jakoś po trzech lekcjach zamiast wyjść świętować poczuł zewsząd macki. Pomyślał - po mnie. Nieprzebyty gąszcz łącz z nie mniej realnym virtual fal oplatał go coraz bardziej. Palce same…

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    FESTYN: 17 lat „KĄTa”

PS Z przyjemnością zawiadamiamy, że dotarła już pierwsza porcja zdjęć (niedługo w galerii). Dzięki i pozdrowienia dla Blanki :) (16-09-2009)

Nasze nowe regulaminy    12-09-2009

Zamieściliśmy na stronie pod zakładką HOSTEL aktualny Regulamin Hostelu „KĄT”. Część zmian w stosunku do wcześniejszej wersji jest czysto edytorskich. Pojawiło się też kilka nowych zapisów.
   »»»    Regulamin Hostelu  „KĄT” 

Pod zakładką PRZEDMIOTY SZKOLNE znajduje się wejście do podstrony przedmiotowej dedykowanej Informatyce. Właśnie na dniach pojawił się tam zbiór zasad bezpiecznego korzystania z pracowni komputerowej
   »»»    Regulamin pracowni informatycznej

Pyszności - kuchnia „KĄTowa”    12-09-2009

Wspominaliśmy już, że od 14 września br. startuje nasza najpyszniejsza pod gwiazdami (Słońcem też :) kuchnia. W zmaganiach z chora rzeczywistością ceny udało się zbić do wielkości 6.50 zł dla młodzieży i 7.00 zł dla reszty świata.
Powiem krótko - jestem w szoku - ponieważ…

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Pyszności

Kolejna rocznica - FESTYN :)    11-09-2009

bum bum bum We wtorek 15 września br. lekcje będą trwały krótko :)
O godz. 12:00 rozpoczyna się FESTYN - 17 lat „KĄTa” bum bum bum

festyn 17 lat KĄTa Z wcześniejszych rocznic są dostępne: (13-09-2009)
Imprezę na okrągłą rocznicę dla kadry i absolwentów:
   »»»    XV Lat Depozyt '07

Imprezy „KĄTowe” z dwóch ostatnich lat:
   »»»    XV Lat „KĄTa” '07
   »»»    XVI lecie „KĄTa” '08

Matematyka PROSTA jest :)    11-09-2009

Ważna informacja!
Wszystkich uczniów mających trudności w uczeniu się matematyki zapraszamy!
Kiedy: w czwartek 17 września br. o godz. 15:00
Gdzie: w pracowni matematycznej (sala 204)
Zapraszają: Ania Kucharska-Nowak oraz Kasia Wasilewska.

Edukacja seksualna    10-09-2009

O problemie edukacji seksualnej w polskich szkołach pisaliśmy już pod koniec zeszłego roku przy okazji opublikowania Raportu Grupy Edukatorów Seksualnych „Ponton”.
Trudno właściwie rozstrzygnąć z czym mamy większy problem: z właściwą, rzetelnie, bez kompleksów, rumieńców i zbioru przesądów prowadzoną edukacją, czy też z bezpiecznymi zachowaniami seksualnymi młodych i umiejętnością zaradności młodzieży w trudnych sytuacjach.
Dzisiaj podsuwamy dwa teksty…

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Edukacja seksualna

Pozdrowienia i podziękowania    08-09-2009

W związku z kolejnymi nowymi wpisami do KSIĘGI GOŚCI wszystkim dokonującym je składamy serdeczne pozdrowienia.
Kiedy piszecie od razu pojawiają się wspomnienia z Wami związane - miłe oraz te bardziej miłe :)

Kilka WAŻNYCH informacji    07-09-2009

WAŻNE!!! NADZWYCZAJNA RADA PEDAGOGICZNA. Jutro 8 września, godz. 12:50, pokój nauczycielski.

Zebranie KOMISJI PRZYJĘĆ DO HOSTELU. 10 września w pokoju wychowawców w hostelu o godz. 11:00.

W dniu 16 września posiedzenie ZAKŁADOWEGO FUNDUSZU ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH. Wnioski prosimy dostarczyć do 15 września.

Pierwsza tegoroczna galeria    05-09-2009

Rozpoczecie 2009/2010 Trochę to trwało ale jest. Co prawda w wersji testowej ale zawsze. Właśnie fakt, że tegoroczna galeria rozpoczyna nową serię w innej oprawie graficznej przyczynił się do lekkiej zwłoki w jej powstaniu (trzeba nad nią jeszcze popracować więc czekam na uwagi na forum).

Miłego oglądania:
   »»»    Rozpoczęcie 2009/2010

Przegląd prasy 1    05-09-2009

Nie będę się zbytnio rozpisywał, ponieważ czeka mnie jeszcze kilka czynności do wykonania. Między innymi trzeba w końcu zamieścić nowe zdjęcia w galerii. Zanim to się stanie kilka odnośników prasowych.
Pierwsze dwa teksty zawitały u nas nieco spóźnione…

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Przegląd prasy 1

Stypendia i zasiłki szkolne    04-09-2009

Uczniowie, rodzice, wychowawcy - WAŻNE!!!

W związku z możliwością uzyskania przez uczniów pomocy materialnej o charakterze socjalnym Biuro Edukacji przekazuje osobom zainteresowanym do pobrania:
   »»»    Wniosek o stypendium szkołne Pliki w formacie pdf
   »»»    Wniosek o zasilek szkolny Pliki w formacie pdf

Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego na bieżący rok szkolny należy złożyć w szkole w terminie do dnia 15 września.

Atak odparty    04-09-2009

Ci którzy mieli ochotę dzisiaj między godziną 00:01 a czasem popołudniowym dostać się do naszego serwisu prawdopodobnie napotkali problemy. Chwilowe przejściowe są już za nami dzięki sprawnej obsłudze ludzi ukrytych pod skrótem OVH.

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Atak odparty

PS Wszystkich użytkowników naszego serwisu za napotkane kłopoty przepraszamy.

Serdeczne dzięki za odwiedziny    03-09-2009

Dzisiaj do godziny 23:00 odwiedziliście nasz serwis w ilości przekraczającej 970 unikatowych gości. Obejrzeliście ponad 3900 stron. Aż 30 z Was spędziło w naszym serwisie więcej niż pół godziny.
Wszystkich nas „KĄTowiczów” uczących się i pracujących jest w granicach 200 osób. BUM.

Serdeczne podziękowania wszystkim tu zaglądającym :)

PS Dzięki również za nowy wpis do księgi gości. Oddajemy gorące pozdrowienia.

Włochy czyli Italy    02-09-2009

W 2005 roku nasza ekipa wyjechała do Włoch. Wracając przywieźli masę zdjęć oraz kilka filmików. Te ostatnie nieco porządkując przenieśliśmy z końca obszernej galerii do odpowiedniego im działu czyli GALERII FILMÓW pod zakładkę Italy 2005.

Pierwszy z filmów tej serii to:
   »»»    Włochy czyli Italy 1

PS Niebawem po wywieszeniu galerii ze zdjęciami z rozpoczęcia roku szkolnego zrobimy porządek z innymi archiwalnymi już filmami.

Wystartowaliśmy    01-09-2009

Tak, tak są już i czekają na wywieszenie. Że co, brak jasności w temacie. Już sprowadzam na ziemię. A wszystko zaczęło się z tego, że u nas jest BIN. Przecież mówię BIN, nie PIN. PIN to trzeba pamiętać albo zapisać jak pamięci nie starcza. Nie starsza! O strasznych innym razem…

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Wystartowaliśmy

Przydziały nauczycieli do klas    31-08-2009

Jest już dostępna do pobrania lista przedmiotów wraz z przydzielonymi nauczycielami uczącymi w danych klasach

Klasy gimnazjalne:
   »»»    Nauczyciele uczący w klasach gimnazjalnych Pliki w formacie pdf

Klasy licealne:
   »»»    Nauczyciele uczący w klasach licealnych Pliki w formacie pdf

Przybysz z Czorsztyna    31-08-2009

Przybysz z Czorsztyna poczochrał, poczochrał i ma. A jak ma to pewno zamieści. Jeszcze dzisiaj do późnych godzin wieczornych powinien na stronie zawisnąć tegoroczny plan zajęć. Co prawda nie jest to nawet wersja beta ale na najbliższe dni starczy - nie uwiąd.

Dla niezorientowanych plany zajęć znajdują się odpowiednio pod zakładkami LICEUM oraz GIMNAZJUM:
   »»»    LICEUM: Plan zajęć
   »»»    GIMNAZJUM: Plan zajęć

W miarę możliwości postaramy się też zaktualizować informacje o naszej kadrze (zdjęcia, krótkie prezentacje i takie tam wygłupy :)
   »»»    Kadra

Początek roku szkolnego    27-08-2009

bum Wszystkich nowych, starych i obecnych bum „KĄTowiczów” serdecznie zapraszamy na to bum co dobre, czyli uwaga, UWAGA! bum

UROczyste ROZpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

Wszystko co ważne 1 września bum przewidziano na godz. 12:00 i tak stawić bum się trza. Z tym czystym poczęciem coś jest bum na rzeczy. Wchodzę dzisiaj… bum

Więcej znajdziecie zaglądając do:
   »»»    Początek roku szkolnego

Rada pedaGOGIczna    25-08-2009

Wielka wiedźma donosi, że najbliższa pora spotkać się już :) Znaczy, odbędzie się

RADA PEDAgogiCZNA

Wszystko nastanie dnia 31 sierpnia o godzinie 12:00

PS W planach wrzucanie w rozgrzany piec, gdzie będzie płacz i zgrzytanie zębów. A sprawiedliwi jaśniejąc w królestwie zwrócą się i kto ma uszy będzie słuchał.

Dokonaj wyboru strony :)

| 17/18 | 16/17 | 15/16 |

| 14/15 | 13/14 | 12/13 | 11/12 | 10/11 | 09/10 | 08/09 | 07/08 |

GÓRA         START        

©2007-2017 Łukasz Ługowski, 2017-2018 Artur Lutarewicz, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2 „KĄT”.
Wykonanie:
Licencja Creative Commons - zdjęcia, rysunki i obrazy należą do uczniów i pracowników MOSu „KĄT”; kilka przyjaciół i znajomych
Podziękowania: Uczniowie, nauczyciele & „KĄTowi” przyjaciele!