Open Access Day

Dzień 14 października 2008 roku Dniem Otwartego Dostępu.

Open Access Day

Ponieważ idea otwartej kultury oraz edukacji, swobodnego dostępu do wiedzy również najszerszej wymiany doświadczeń jest jak najbardziej pozytywna w założeniach także potencjalnych korzyściach przyłączamy się do akcji informacyjnej.

„Nowe technologie i internet zmieniły nasze życie, dają nam szansę wykorzystania informacji i wiedzy w skali globalnej, każdy może tworzyć dzieła kultury, wielu prowadzić badania czy edukować. Ważnym jest, by dzielić się nabytą wiedzą z innymi. Wszystkim nam powinno zależeć na tym, by dobra, które współtworzymy były dostępne każdemu, za darmo i przez 24h na dobę. Pamiętajmy o tym, że znacznie częściej jesteśmy konsumentami już istniejącej kultury i wiedzy niż twórcami, że to, kim jesteśmy zawdzięczamy twórczości przeszłych pokoleń. Dajmy następnym pokoleniom szansę na nieograniczone uczestnictwo w kulturze i edukacji! Nie zamykajmy przed nimi bram do sieci.”

Poniżej wejścia do podstron bezpośrednio związanych z tematem oraz tych, na których wspominano o przedsięwzięciu. Wierzymy, że powyższa idea właśnie staje się zwykłą codzienną koniecznością, odpowiedzią na naturalną potrzebę wyrażania się i zaspokajania wiedzy.

Open Access Day czyli Dzień Otwartego Dostępu    14-10-2008

   »»»    BOA: Blog o Open Access

   »»»    Open Access Day 2008 - ulotka Pliki w formacie pdf

   »»»    Open Access Day 2008 - plakat Pliki w formacie pdf

   »»»    Dzień Otwartego Dostępu / Open Access Day 2008

   »»»    Open Access Day - October 14, 2008

GÓRA         START        

©2007-2017 Łukasz Ługowski, 2017-2018 Artur Lutarewicz, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2 „KĄT”.
Wykonanie:
Licencja Creative Commons - zdjęcia, rysunki i obrazy należą do uczniów i pracowników MOSu „KĄT”; kilka przyjaciół i znajomych
Podziękowania: Uczniowie, nauczyciele & „KĄTowi” przyjaciele!