O NAS, czyli Gimnazjum nr 138 "KĄT"

MOS KĄT, Gimnazjum nr 138. Nazywamy się Gimnazjum nr 138 przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii "KĄT". Rozlokowani jesteśmy przy ulicy Zorzy 17 w Warszawie (dzielnica Anin). Jest to piękna, zalesiona okolica a jednak Warszawa, choć będąc tu można o fakcie tym zapomnieć.

Jesteśmy placówką społeczności będącej w normie intelektualnej, tej która z rożnych innych względów (niedostosowanie społeczne, względy emocjonalne) kiepsko znosi warunki pracy w tradycyjnych szkołach.

Ponieważ przychodzą do Nas ludzie z różnych placówek o rozmaitych systemach oceniania, ze względów praktycznych preferujemy tradycyjne metody o sześciostopniowej skali ocen.

MOS KĄT, Gimnazjum nr 138. Obok tradycyjnego sposobu zaliczania semestru i roku możemy zdobywać oceny na zorganizowanych specjalnie sesjach egzaminacyjnych. Nie jest to łatwe, ale dla niektórych z nas jest to ostatnia deska ratunku.

Zwyczajowo zwracamy się do nauczycieli w taki sposób by mieć na uwadze różnicę wieku oraz rolę jaką mają do spełnienia. Właściwie to od nas zależy czy będziemy traktowani jako dorośli do poważnej rozmowy.

!!Dla zainteresowanych!!

Więcej informacji znajdziecie pod odnośnikami w poszczególnych działach po lewej stronie lub pod logo u góry strony a także zglądając do statutu.

GÓRA         START        

©2007-2017 Łukasz Ługowski, 2017-2018 Artur Lutarewicz, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2 „KĄT”.
Wykonanie:
Licencja Creative Commons - zdjęcia, rysunki i obrazy należą do uczniów i pracowników MOSu „KĄT”; kilka przyjaciół i znajomych
Podziękowania: Uczniowie, nauczyciele & „KĄTowi” przyjaciele!