AKCJA CoolSchool

CoolSchool

Przystąpiliśmy do akcji, której celem jest zbiórka niepotrzebnych już użytkownikom telefonów komórkowych i kartridży. W zamian możemy otrzymać sprzęt sportowy lub inne pomoce edukacyjne i naukowe.

Akcja posiada przynajmniej trzy wymiary:

  • ekonomiczny w postaci wymiernych korzyści dla szkół,
  • ekologiczny pozwalający zredukować poziom zagrożenia dla środowiska naturalnego,
  • edukacyjny podnoszący naszą świadomość w dziedzinie ekologii.

Działajmy ekologicznie - nie wyrzucajmy!

CoolSchool Rzecz polega na tym, że sprzęt który wydaje się przestarzały technologicznie, mało funkcjonalny, nieprzydatny lub po prostu znudziliśmy się nim, z powodzeniem może być dalej wykorzystywany w krajach mniej zamożnych. Stawianie nacisku nie na kosztowną utylizację, lecz odnowienie i ponowne wprowadzenie na rynek towarów jest trendem coraz silniejszym we współczesnej Europie.

"UWAGA"

Jeśli posiadamy niepotrzebne telefony komórkowe lub kartridże możemy je przynieść do biblioteki, gdzie będzie się znajdowało miejsce zbiórki.

Nie zapomnijmy wypełnić prostego i krótkiego oświadczenia Pliki w formacie pdf o tym, że zrzekamy się prawa do własności przekazywanego sprzętu na rzecz firmy Greenfone. To jest konieczny wymóg.

CoolSchool

Zebrany u nas sprzęt zostanie przekazany do firmy Greenfone, gdzie będzie sortowany i przeliczany na punkty, które zostaną wpisane na indywidualne konto szkoły. Za otrzymane punkty będziemy mieli jako szkoła możliwość wyboru z katalogu firmy nagrody, czyli inaczej interesujące nas produkty - sprzęt sportowy, pomoce edukacyjne lub inne pomoce naukowe.

PLIKI POBRANE ZE STRONY CoolSchool

Pierwsze trzy pozycje to dokumenty konieczne bądź przydatne do przeprowadzenia akcji. Dwie ostatnie są konspektami lekcji na podane tu tematy. Pliki są dostępne dla uczestników akcji po wcześniejszym zalogowaniu na stronie www.coolschool.org.pl.

      »»»   
Regulamin przeprowadzenia akcji Pliki w formacie pdf
      »»»   
Sposób przeprowadzenie akcji krok po kroku Pliki w formacie pdf
      »»»   
Oświadczenie - wzór umowy przeniesienia własności Pliki w formacie pdf
      »»»   
Recykling i ponowne wprowadzenie telefonów komórkowych i kartridży na rynek Pliki w formacie pdf
      »»»   
Zagrożenia dla środowiska naturalnego człowieka Pliki w formacie pdf


Poniższe wejście przeprowadza do galerii która została utworzona z obrazków będących tapetami o rozmiarach 1024 na 768 pikseli.

      »»»   
Tapety CoolSchool

Ze smutkiem musimy odnotować że akcji nie udało nam się tym razem przeprowadzić. Zobaczymy w przyszłości.

GÓRA         START        

©2007-2017 Łukasz Ługowski, 2017-2018 Artur Lutarewicz, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2 „KĄT”.
Wykonanie:
Licencja Creative Commons - zdjęcia, rysunki i obrazy należą do uczniów i pracowników MOSu „KĄT”; kilka przyjaciół i znajomych
Podziękowania: Uczniowie, nauczyciele & „KĄTowi” przyjaciele!