TERAPIA PEDAGOGICZNA

O roku e-terapii Tomatisa - Asia Tomczyk

Krótkie wprowadzenie:

Poniższy tekst jest zbiorem przemyśleń Asi Tomczyk powstałych po roku uczestnictwa w e-terapii Tomatisa

Dodam, że mimo wcześniejszych poważnych dysfunkcji Asia ukończyła z powodzeniem 3 klasę a następnie zdała maturę i dostała się na studia zgodnie z kierunkiem który obrała.

Poza osiągnięciami których doświadczyła na uznanie zasługuje fakt, że zgodziła się aby jej „świadectwo” zostało umieszczone na naszej stronie, tak by inni „KĄTowicze” również zdobyli się na odwagę i skorzystali z oferowanej pomocy.

Dla mnie osobiście (Elka Kucińska) sukces Asi – to wielka radość. (Nie tylko dla Ciebie - przypisek nasz czyli kadry, pewno i inni by się podpisali :)

„……….Porównując siebie sprzed ponad pół roku, i siebie teraz,po terapi tomatis, dostrzegam znaczącą różnice. Po pierwsze-co było dla mnie problemem nie do przeskoczenia- umiem sobie radzić z własnymi emocjami. Już nie popadam w skrajności nastrojów,a swoich działań nie podejmuje już tak impulsywnie,bo potrafię się uspokoić i spojrzeć na wszystko z dystansem. Myślę,że i mi ze sobą żyje się lepiej i innym ze mną ;). Ponad to,pamiętam,że ogromnym problemem było dla mnie zacinanie sie podczas mówienia. Nieraz naprawdę dużo przez to traciłam. Tak szczeże mówiąc jestem pewna,że oddziaływało to ogromnie na moją samoocenę i miałam przekonanie,że publiczna wypowiedź jest dla mnie czymś nie do przeskoczenia. Teraz widzę że jest zupełnie inaczej. Moja dykcja poprawiła się tak ogromnie,że mało kto może zauważyć,że miałam z nią takie problemy. Czuje się od tego uwolniona i myślę,że teraz mogę żyć naprawdę- i przestać się wreszcie bać mówić- obawiając się osobistej porażki. Terapie tomatis podjęłam w klasie maturalnej. Jak wiadomo,był to dla mnie ciężki rok,a nauka jaką musiałam przyswoić,zaczęła mnie przerastać. Ogromna ilość materiału do zapamiętania zaczęła mnie przerażać. Ale udało mi się ;) Niesamowite,że kiedy kilka tygodni przed matura wzięłam moje notatki z zajęć i zaczęłam je intensywnie powtarzać- zapaczęłam zapamiętywać naprawdę ogromnie dużo. Zostawało mi tyle w głowie,że sama byłam w szoku. Nigdy wcześniej nie zapamiętywałam tak szybko. Nauka kojarzyła mi się z wielogodzinnym siedzeniem nad książkmi i zapamiętywaniem z nich naprawdę niewiele. Cieszę się,że podjęłam terapie tomatis, ponieważ widzę jak bardzo była mi potrzebna. Myślę,że teraz będzie mi się żyło ze sobą o wiele lepiej ;). Jestem ogromnie wdzięczna,że otrzymałam taką szansę i pomoc,dzięki której poradziłam sobie z problemami,które wydawały mi się nie do przeskoczenia……..”

Zachowaliśmy pisownię oryginalną dając tym świadectwo prawdy a także posiadanych dysfunkcji.

PS Asiu - jesteś bardzo odważną dziewczyną i nie ma tu mowy o Tomatisie ale o Twojej zgodzie na publikację. Tak trzymaj, otwarte, odważne i prawdziwe mówienie o sobie uczyni cię jeszcze silniejszą niż teraz. A dzisiaj już jesteś silna :)

© 2007-2022 Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 2 „KĄT”